Sosnowiecka Karta Miejska

i

Autor: UM Sosnowiec Sosnowiecka Karta Miejska

Ruszyła Sosnowiecka Karta Miejska. Będą zniżki dla mieszkańców

2022-10-11 14:04

Sosnowiecka Karta Miejska to nowy projekt Urzędu Miejskiego adresowany do mieszkańców, którzy odprowadzają swoje podatki w Sosnowcu i partycypują w rozwoju miasta. Karta pozwoli na korzystanie z atrakcyjniejszego cennika w kulturalnych i sportowych obiektach, ale nie tylko.

System przewiduje również możliwość współpracy z podmiotami prywatnymi. Sosnowiecka Karta Miejska będzie dostępna zarówno w formie plastikowej karty, jak i aplikacji na telefon.

- Do korzystania z tej karty uprawniona będzie każda osoba, która jest zameldowana na pobyt stały lub rozlicza podatek dochodowy. Aby stać się beneficjentem tych ulg trzeba zarejestrować się przez stronę skm.sosnowiec.pl lub poprzez aplikację mobilną Sosnowiecka Karta Miejska. Ten złożony wniosek przejdzie oczywiście weryfikację. Po pozytywnym zatwierdzeniu mieszkaniec otrzyma powiadomienie i ta karta będzie gotowa do użytku - powiedział nam Krzysztof Polaczkiewicz z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Aby ograniczyć produkcję plastiku, karty będą wydawane przede wszystkim w wersji elektronicznej. Jeśli jednak ktoś będzie chciał posiadać kartę w wersji plastikowej, również będzie to możliwe.

Informację o tym trzeba będzie jednak zamieścić we wniosku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE