Ruda Śląska: Tak wygląda dezynfekcja lokali po wyborach prezydenckich [WIDEO]

2020-06-29 13:11 NAU
Ruda Śląska: Tak wygląda dezynfekcja lokali po wyborach prezydenckich [WIDEO]
Autor: Facebook/Grażyna Dziedzic W Rudzie Śląskiej w poniedziałek dzieci nie poszły do przedszkoli

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich 2020. Odbyły się one w nadzwyczajnym reżimie sanitarnym ze względu na pandemię koronawirusa. Większość komisji wyborczych jak zawsze znalazła się w szkołach i przedszkolach. Niektóre samorządy postanowiły, że dzień po wyborach przedszkolaki nie pójdą na zajęcia. Wszystko po to, żeby mogła zostać przeprowadzona dezynfekcja. Zobaczcie jak to wyglądało.

Wybory prezydenckie 2020. Ruda Śląska dezynfekuje lokale wyborcze

Za nami głosowanie w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Wyborów wyjątkowych, bo w surowym reżimie sanitarnym. Większość lokali wyborczych znalazło się na terenie szkół czy przedszkoli. Dlatego niektóre samorządy podjęły decyzje, że te przedszkola zostaną zdezynfekowane przed tym jak dzieci wrócą do placówki. Tak jest m.in. w Rudzie Śląskiej czy Sosnowcu.

- Dziś od samego rana w pięciu przedszkolach oraz dwóch szkołach podstawowych, gdzie znajdują się oddziały przedszkolne przeprowadzamy dezynfekcję. W wymienionych placówkach znajdowały się wczoraj siedziby komisji wyborczych i choć wybory odbywały się w reżimie sanitarnym i wszędzie zachowywane były reguły bezpieczeństwa zdecydowaliśmy się na dodatkową dezynfekcję przez specjalistyczną firmę - poinformowała Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Tak wygląda dezynfekcja po wyborach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Ponad 80 dzieci, które uczęszczały w ostatnim tygodniu do tych placówek w Rudzie Śląskiej musiało zostać w poniedziałek. We wtorek już jednak będą mogły bezpiecznie udać się do swoich sal i w pełni bezpiecznie z nich korzystać.

- Dodatkowo dezynfekcją objęliśmy przychodnię przy ul. Radoszowskiej, gdzie wczoraj też znajdowała się komisja wyborcza. W tym przypadku decydujący był układ komunikacyjny tego budynku, który wymusił na nas podjęcie takiej właśnie decyzji - wyjaśnia Grażyna Dziedzic.

ZOBACZ także: Wybory prezydenckie 2020 w woj. śląskim. W Katowicach i Sosnowcu wygrał Rafał Trzaskowski [WYNIKI W MIASTACH I POWIATACH]