Ruda Śląska

i

Autor: Unsplash.com

Potrącenie pieszego

Ruda Śląska: Potrącił 7-latka przed szkołą i uciekł. Policja szuka świadków

W środę, 29 marca 2023 r., na ul. Bielszowickiej w Rudzie Śląskiej doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych 7-latka. Policjanci szukają świadków i sprawcy zdarzenia.

Na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rudzie Śląskiej nieznany kierowca potrącił 7-latka. Chłopiec z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło na ul. Bielszowickiej, przy Szkole Podstawowej nr 11. 7-latek przechodził przez pasy około godziny 7.30, uderzył w niego samochód w kolorze czarnym, albo bardzo ciemnym. Kierowca nie zatrzymując się odjechał z miejsca potrącenia.

Policjanci proszą każdego kto ma informacje na temat tego zdarzenia o kontakt. Jednocześnie nie ustają poszukiwania kierowcy.

Obowiązki kierującego zbliżającego się do przejścia dla pieszych są jasno określone w kodeksie drogowym. Oprócz zachowania szczególnej ostrożności, kierujący obowiązany jest do zmniejszenia prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego i ustąpić mu pierwszeństwa – przypominają policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE