Ruda Śląska planuje wprowadzenie strefy płatnego parkowania

2022-05-10 12:38
Parking Ruda Śląska
Autor: Dariusz Brombosz

W Rudzie Śląskiej powstanie strefa płatnego parkowania. Kierowcy zapłacą za postój w bliskim sąsiedztwie Urzędu Miasta w dzielnicy Nowy Bytom. To w centrum administracyjnym miasta trudno znaleźć wolne miejsce parkingowe. Kiedy pierwsi kierowcy zapłacą za bilet parkingowy?

Ruda Śląska ogłosiła plany wprowadzenia strefy płatnego parkowania. - Nie dojdzie do tego tak szybko, bo najpierw musimy zapewnić alternatywne miejsca postojowe.  Nowy parking planujemy  wybudować przy ulicy Grochowskiej- to z myślą o tych, którzy nie będą chcieli opłacić biletu parkingowego. Nie zdziwiłem się, że sami zmotoryzowani widzą taką potrzebę, a także chcą ograniczenia ruchu samochodowego w centrum miasta. To świadczy o tym, że w tym zakresie w naszym społeczeństwie zachodzą pewne pozytywne zmiany przyzwyczajeń. Są one jednak wciąż zbyt małe, bo z drugiej strony usłyszałem niezadowolenie z faktu, że straż miejska "wlepia" mandaty za postój w miejscach niedozwolonych- mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Władze miasta dostrzegają ogromny problem jaki kierowcy  Nowego Bytomia przy ulicach Urzędu Miasta. To w zasadzie centrum administracyjne całego miasta. Tutaj wszyscy przyjeżdżają załatwiać sprawy urzędowe. Dodatkowo wokół jest sporo sklepów i banków w których pracuje sporo osób dojeżdżających do pracy. Miejsca parkingowe zajmują też sami urzędnicy.

Pan Jacek w rozmowie z nami chwali pomysł płatnego parkowania. – W pobliżu magistratu mieszka sporo kierowców. Zaparkowanie samochodu w godzinach od 8.00 do 17.00 graniczy wręcz z cudem. Nie raz widziałem walki o miejsca postojowe. Może opłaty za postój rozwiążą problem.

Kiedy strefa płatnego parkowania w okolicach Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej powstanie? O konkretnej dacie władze miasta nie chcą mówić. Zakup i montaż parkomatów to spory wydatek, podobnie jak stworzenie parkingu dla tych, którzy nie będą chcieli płacić za miejsca parkingowe.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE