Ruda Śląska ma Oficera Rowerowego

2021-01-21 8:03
Ruda Śląska ma Oficera Rowerowego
Autor: Pixabay Ruda Śląska ma Oficera Rowerowego

Ruda Śląska ma już oficera rowerowego, który zajmie się koordynowaniem wszelkich spraw związanych z realizacją polityki rowerowej w mieście. Funkcję tę objął Kornel Milbrant z Wydziału Dróg i Mostów rudzkiego magistratu.

Ruda Śląska powołała oficera rowerowego, który zajmie się koordynowaniem wszelkich spraw związanych z realizacją polityki rowerowej w mieście. W Rudzie realizowanych jest w tej chwili wiele inwestycji drogowych, które muszą uwzględniać potrzeby rowerzystów i dlatego powołanie oficera było konieczne. Funkcję tę objął Kornel Milbrant z Wydziału Dróg i Mostów rudzkiego magistratu. Urzędnik jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, a przede wszystkim aktywnym sportowcem i miłośnikiem jazdy na rowerze. Każdego roku robi na nim nawet kilka tysięcy km, przejeżdżając wzdłuż i wszerz Rudę Śląską, ale i Polskę, Czechy, Słowację, Niemcy czy Holandię.

Rudzki oficer rowerowy będzie współpracował ze środowiskami rowerowymi i będzie ich przedstawicielem. Do jego zadań należy również nawiązywanie kontaktów z oficerami rowerowymi z innych miast, w szczególności zrzeszonych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ważnym punktem w działalności oficera ma być promowanie jazdy na rowerze wśród mieszkańców.

 - W naszym mieście mamy wiele ścieżek, tras i szlaków rowerowych. Dlatego pierwszym moim zamysłem jest to, żeby istniejącą już sieć rowerową połączyć w jedną całość, tak aby poruszanie się po niej było łatwiejsze dla rowerzystów - podkreśla Kornel Milbrant. - Będę także czuwać nad tym, aby budowane trasy rowerowe w Rudzie Śląskiej oraz te planowane do realizacji były tworzone zgodne z przepisami i wszelkimi standardami, a przede wszystkim by były bezpieczne i funkcjonalne oraz cieszyły się aprobatą rowerzystów - dodaje.

Przypomnijmy, w Rudzie Śląskiej wybudowanych zostało około 82 km tras rowerowych, które w znaczącej mierze powstały w ciągu ostatniej dekady. - Wszystko dzięki temu, że położyliśmy duży nacisk na to, by przy okazji wykonywania inwestycji drogowych i rewitalizacji terenów zielonych powstawała również infrastruktura rowerowa. Ostatnim tego przykładem jest chociażby odcinek Traktu Rudzkiego, który został wykonany w ubiegłym roku. Potrzeby rowerzystów będziemy też starali się uwzględnić budując kolejny odcinek trasy N-S czy też przebudowując ul. Wolności w Rudzie – komentuje prezydent Grażyna Dziedzic.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE