Ruda Śląska: Koronawirus w straży miejskiej i w dwóch szkołach podstawowych. Miasto może znowu trafić do żółtej strefy

2020-10-07 12:40
Ruda Śląska obawia się nowych obostrzeń. Mieszkańcy naszego miasta mogą być stygmatyzowani
Autor: archiwum serwisu Władze Rudy Śląskiej z niepokojem przyjęły decyzję Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Rudzie Śląskiej. Gwałtownie rośnie liczba nowych przypadków zakażeń w mieście. W środę, 7 października potwierdzono aż 20 nowych przypadków, a dzień wcześniej - 15. Władze ostrzegają, że miasto może zostać niebawem ponownie objęte żółtą strefą. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w Rudzie Śląskiej. Miasto może znowu trafić do żółtej strefy

Koronawirus w Rudzie Śląskiej. Według najnowszych danych epidemicznych, przekazanych przez Krzysztofa Mejera, wiceprezydenta Rudy Śląskiej, w środę, 7 października w mieście wykryto aż 20 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

- Przypomnę, że wczoraj było ich 15. Jeżeli takie liczby będą się utrzymywać, to nasze miasto może trafić do strefy ze zwiększonymi obostrzeniami. Kolejny raz są to przede wszystkim źródła rozproszone, więc niebezpieczeństwo kontaktu z osobą jest coraz większe - przekazał Krzysztof Mejer.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w Polsce. Mamy nowy rekord zakażeń i zgonów! Jest aż 3 tysiące nowych przypadków!

Koronawirus w Rudzie Śląskiej. Zakażeni są strażnicy miejscy i nauczyciele z dwóch szkół

Epidemia nie omija miejskich jednostek w Rudzie Śląskiej. Krzysztof Mejer poinformował o tym, że w mieście potwierdzono kilka przypadków w Straży Miejskiej oraz w Szkołach Podstawowych nr 27 i 41, gdzie część klas będzie uczyć się zdalnie.

- Apeluję o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. W kraju odnotowano dziś kolejny rekord nowych zakażeń, których liczba po raz pierwszy przekroczyła 3 tysiące. Aż 75 osób zmarło. Bądźmy odpowiedzialni, chrońmy siebie i innych! - napisał na Facebooku wiceprezydent Rudy Śląskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Barbórka 2020. Karczmy piwne odwołane z powodu koronawirusa, górnicy muszą obejść się smakiem

Władze Rudy Śląskiej zaniepokojone planami likwidacji kopalń
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE