Ruda Śląska gasi światło. Miasto wyłączy uliczne latarnie. Powodem trudna sytuacja finansowa miasta

2020-04-27 14:57 NAU
Ruda Śląska gasi światło. Miasto wyłączy uliczne latarnie. Powodem trudna sytuacja finansowa miasta
Autor: mat.prasowe

Coraz więcej samorządów w Polsce szuka oszczędności. Ruda Śląska jest kolejnym miastem, w którym zostaną wyłączone uliczne latarnie. Ale nie wszystkie. Jak władze Rudy Śląskiej tłumaczą swoją decyzję? Szczegóły na slask.eska.pl.

Ruda Śląska: Miasto ogranicza oświetlenie uliczne w całym mieście

Pandemia koronawirusa spustoszyła nas nie tyle pod względem zdrowotnym, ile ekonomicznym. Wielki kryzys gospodarczy, który nadciąga odczujemy w naszych domowych budżetach. Skutki ekonomiczne koronawirusa już dzisiaj odczuwają też publicznej instytucje oraz samorządy. Władze Rudy Śląskiej podjęły decyzję o ograniczeniu oświetlenia ulicznego w całym mieście. Tłumaczą to trudną sytuacją finansową miasta oraz zmniejszonym ruchem na ulicach w związku z epidemią koronawirusa. Jednak nie wszystkie latarnie zgasną.

- Po szczegółowych analizach postanowiliśmy nie iść wzorem Krakowa i nie wyłączać całego oświetlenia w mieście. Na tę chwilę wyłączymy co trzecią lampę oraz rezygnujemy z nocnego oświetlenia rudzkich kościołów. Ta decyzja powinna przynieść nam oszczędności w wysokości około 750 tys. Proces wyłączania poszczególnych lamp potrwa kilka dni - poinformował Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

COŚ DOBREGO #12

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami