Straż Ochrony Kolei w Katowicach

i

Autor: Straż Ochrony Kolei

Ruda Śląska. 33-latek zdążył usypać 5 ton miału węglowego, zanim go złapano

Mężczyzna obrał sobie na cel pociąg relacji Ruda Bielszowice – Częstochowa Towarowa. W przestępczym procederze przeszkodziła mu Straż Ochrony Kolei.

Do zdarzenia doszło w środę 25 stycznia. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Katowicach patrolowali stację Ruda Bielszowice. Zauważyli, że przy jednym z wagonów kręci się podejrzany mężczyzna. Postanowili go sprawdzić.

Okazało się, że 33-latek usypywał miał węglowy z pociągu relacji Ruda Bielszowice – Częstochowa Towarowa. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Aby powstrzymać mężczyznę, zastosowali środki przymusu bezpośredniego.

Do chwili ujęcia 33-latek zdążył wysypać blisko 5 ton miału węglowego na torowisko. Mężczyzna został przekazany w ręce rudzkich policjantów, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Miał odzyskano i zabezpieczono przez pracowników spółki kolejowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE