Ruch Chorzów otrzymał 500 tys. zł od miasta za awans do Ekstraklasy

i

Autor: Facebook/Prezydent Andrzej Kotala

Sport

Ruch Chorzów otrzymał 500 tys. zł od miasta za awans do Ekstraklasy

Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy. Sukces klubu został, rzecz jasna, dostrzeżony przez władze miasta. Niebiescy otrzymali czek na pół miliona złotych.

Ruch Chorzów otrzymał czek od miasta za awans do Ekstraklasy

Ruch Chorzów, po siedmiu latach przerwy, wraca do Ekstraklasy. Niebiescy awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zapewnili sobie w ostatniej kolejce Fortuna I Ligi (wygrali 1:0 z GKS-em Tychy).

W poniedziałek, 5 czerwca, drużyna Ruchu Chorzów spotkała się z władzami miasta. Niebiescy, za swój sukces, otrzymali czek na pół miliona złotych. - Zasłużone i wielkie gratulacje za awans klubu do Ekstraklasy - napisał, w mediach społecznościowych, Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. 

Ruch Chorzów w sezonie 2022/2023 w rozgrywkach Fortuna I Ligi zdobyli 62 punkty (17 zwycięstw, 11 remisów, 6 porażek). W tabeli zajęli drugie miejsce, tuż za ŁKS-em Łódź. Przypomnijmy, że drużyna spadła z Ekstraklasy w sezonie 2016/2017 (Ruch zajął wówczas ostatnie, szesnaste miejsce). Jeszcze dwa lata temu Niebiescy grali w III lidze. Ruch jednak zaliczył aż trzy awanse z rzędu, co jest niesamowitym wyczynem. 

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE