Ruch Chorzów jednak nie zagra na Stadionie Śląskim. Do porozumienia nie doszło

i

Autor: Stadion Śląski

Hit I ligi nie odbędzie się w Chorzowie

Ruch Chorzów jednak nie zagra na Stadionie Śląskim. Do porozumienia nie doszło

Kwietniowy mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków nie odbędzie się ostatecznie na Stadionie Śląskim. Choć porozumienie było blisko, kwestią sporną okazał się temat związany z odpowiedzialnością za ewentualne uszkodzenia obiektu.

AKTUALIZACJA 29.03.2023

Premier Mateusz Morawiecki wsparł kibiców piłkarskich i apeluje o organizację meczu Ruch Chorzów - Wisła Kraków na Stadionie Śląskim. Ma ciekawą propozycję.

Stadion Śląski nie będzie gospodarzem meczu Ruch-Wisła Kraków

Wydawało się, że porozumienie jest blisko i Ruch Chorzów mecz z Wisłą Kraków rozegra na Stadionie Śląskim. Do tego jednak ostatecznie nie dojdzie. Zakończyły się właśnie negocjacje w trakcie, których strony nie doszły do porozumienia w kwestii zapisów umowy najmu.

- Od początku rozmów zarówno klub, jak i Stadion Śląski, wykazywały się dużą chęcią wzajemnej współpracy, by mecz z Wisłą mógł odbyć się na chorzowskim gigancie. Stadion Śląski wyszedł naprzeciw oczekiwaniom Ruchu Chorzów. Oferta najmu złożona przez Stadion Śląski została zaakceptowana przez zarząd Ruchu - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. 

Nie udało się natomiast osiągnąć kompromisu w temacie odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia obiektu, które "mogłyby zagrozić organizacji wcześniej zaplanowanych imprez lekkoatletycznych, co w konsekwencji rodziłoby konieczność poniesienia potencjalnie wielomilionowych kosztów związanych z przeniesieniem tychże imprez". 

- Ani KS Ruch, ani Stadion Śląski nie są w stanie przyjąć na siebie takiego ryzyka i takiej odpowiedzialności - brzmi dalszy fragment wspomnianego oświadczenia udostępnionego w mediach społecznościowych. 

Dlatego też mecz Ruch-Wisła Kraków - w ramach 28. kolejki I ligi zaplanowany na 22 kwietnia - odbędzie się w Gliwicach, podobnie jak pozostałe domowe mecze chorzowskiego klubu w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE