Rozpoczęła się rozbiórka masztu na stadionie Ruchu Chorzów

2023-01-25 19:52
Rozpoczęła się rozbiórka masztu na stadionie Ruchu Chorzów
Autor: Ruch Chorzów/Facebook

Przystąpiono w końcu do demontażu jednego z masztów oświetleniowych na stadionie chorzowskiego klubu. Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie zapowiedział także, że przy ul. Cichej wymienione zostanie, w niedalekiej przyszłości, całe oświetlenie.

Trwają prace na stadionie przy ul. Cichej. Usuwany jest jeden z masztów oświetleniowych

W środę, 25 stycznia, rozpoczęły się wreszcie prace związane z usunięciem masztu oświetleniowego na stadionie Ruchu Chorzów. Demontowana jest wieża znajdująca się na sektorze nr 1. "Świeczka" jest w bardzo złym stanie technicznym, dlatego demontaż, i to jak najszybszy, jest konieczny

- Zgodnie z ustalonym harmonogramem [prace - przyp. red.] mają się zakończyć do dnia 27.01.2023 r. - czytamy w opublikowanym komunikacie przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie. 

Pierwotnie prace miały zacząć się 21 stycznia - do tego jednak nie doszło. Powodem były złe warunki atmosferyczne. 

Przypomnijmy, że stadion przy ul. Cichej został częściowo zamknięty 16 stycznia. Decyzja Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego została podjęta na podstawie ekspertyzy przeprowadzonej przez Instytut Techniki Budowlanej oraz wizji lokalnej.

Wszystko na to wskazuje, że w rundzie wiosennej Ruch Chorzów mecze w Fortuna I lidze będzie rozgrywał na stadionie w Gliwicach (trwa obecnie sporządzanie umowy, która niebawem powinna zostać podpisana przez oba kluby).

Przy ul. Cichej ma natomiast, wówczas, trwać montaż nowego oświetlenia. Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu zleci bowiem wykonanie dwóch projektów dotyczących wymiany oświetlenia na stadionie - rozbiórki trzech pozostałych wież oświetleniowych, a także budowy nowego oświetlenia, które będzie spełniało wymogi licencyjne Ekstraklasy. 

- Po zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu odpowiednich zezwoleń wyłonieni zostaną wykonawcy zarówno rozbiórki, jak i montażu nowego oświetlenia. Jednym z głównych założeń projektu nowego oświetlenia ma być montaż słupów oświetleniowych w rejonie płyty głównej, tak aby w momencie podjęcia ewentualnych działań w kwestii budowy nowego obiektu, nie kolidowało ono z pracami budowalnymi. Pod uwagę brane jest późniejsze przeniesienie i wykorzystanie ich na innym boisku sportowym - informuje chorzowski magistrat. 

Pierwszy mecz Ruchu w rundzie wiosennej zaplanowano na 11 lutego. Wówczas klub zmierzy się Chrobrym Głogów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE