Rewitalizacja Śródmieścia w Bytomiu trwa. Zakończyły się remonty za ponad 6 mln zł

i

Autor: UM Bytom

Inwestycje

Rewitalizacja Śródmieścia w Bytomiu trwa. Zakończyły się remonty za ponad 6 mln zł

Ponad 6,7 mln zł kosztował remont 10 kamienic oraz zagospodarowanie podwórek na terenie Śródmieścia w Bytomiu. - Fakt, że dziś możemy się cieszyć z kolejnych wyremontowanych budynków, to zasługa zaangażowanych w ten proces wspólnot mieszkaniowych - dodaje prezydent Mariusz Wołosz.

Trwa rewitalizacja Śródmieścia w Bytomiu

Dobiegł końca remont dziesięciu kamienic w centrum Bytomia. Udało się także zagospodarować podwórka w kwartale ulic: Głębokiej, Matejki i Katowickiej.

- Zakończyliśmy realizację kolejnego projektu o wartości prawie 7 mln zł. W ramach inwestycji współfinansowanej ze środków UE, dociepliliśmy 10 kamienic i zagospodarowaliśmy podwórko. Wypiękniała też odnowiona secesyjna kamienica przy ul. Katowickiej 32 - poinformował Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. 

Jak przypomina bytomski magistrat - był to jeden z tych projektów, w którym swój udział mieli sami mieszkańcy miasta

- Fakt, że dziś możemy się cieszyć z kolejnych wyremontowanych budynków, to zasługa zaangażowanych w ten proces wspólnot mieszkaniowych, które złożyły swoje fiszki projektowe, kiedy aktualizowaliśmy Gminny Program Rewitalizacji - dodaje Mariusz Wołosz. 

Największe wrażenie robi odnowiona elewacja kamienicy

W ramach tego projektu wyremontowane zostały części wspólne budynków wspólnot mieszkaniowych oraz zagospodarowany został teren przynależny do wspólnot przy ul. Głębokiej 1, 3, 5a, Katowickiej 61, a także Matejki 31, 33, 35, 37, 41. Wspomniane budynki doczekały się także termomodernizacji.

- W ramach prac dodatkowych konieczne było także wykonanie nowej kanalizacji deszczowej wewnątrz podwórek i był to zasadniczo najtrudniejszy element inwestycji, którą udało się zrealizować - mówi Mateusz Iwański, wykonawca i właściciel firmy Marmator.

Natomiast jeśli chodzi o podwórka - jak informuje miasto - pojawiły się ławki, kosze na śmieci, nowe nasadzenia i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Powstał ponadto wygrodzony wybieg dla psów

Największe wrażenie robi jednak odnowiona elewacja kamienicy przy ul. Katowickiej 32. Odrestaurowano bowiem detale architektoniczne i sztukatorskie elewacji frontowej. Oficyna natomiast została wyburzona, a teren doczekał się nowego zagospodarowania. Powstały tam bowiem miejsca parkingowe i miejsce rekreacji z ławkami, a także nasadzeniami. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE