Uczniowie z Jaworzna remontują stare tico na WOŚP

i

Autor: Górka Garage Uczniowie z Jaworzna remontują stare tico na WOŚP

Remontują stare tico, by wesprzeć WOŚP. Uczniowie jaworznickiej szkoły chcą pomóc chorym dzieciakom

2020-11-20 14:17

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Jaworznie remontują 20 letnie tico, które będzie można wylicytować podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chociaż samochód wymaga sporo pracy, to do połowy grudnia ma wyglądać jak nowy.

Nie po raz pierwszy uczniowie tej placówki chcą wesprzeć WOŚP. W ubiegłym roku udało im się wyremontować motocykl i zasilić konto Fundacji kwotą 9999 złotych.

- Jestem bardzo dumna, cieszę się, że mają takie wspaniałe pomysły, że robią coś pięknego i chcą się dzielić tym co zrobią - powiedziała nam dyrektor szkoły Magdalena Dygdoń-Kliemt.

20 letnie tico wystawione było za 2 tysiące złotych, dzięki pomocy sponsorów uczniom udało się je kupić za tysiąc złotych.

- Koszty remontu mogą być spore. Zawieszenie, lampy, oklejenie, pomalowanie zderzaków. Auto musi dobrze wyglądać żeby ludzie chcieli je kupić - powiedział nam Krystian Miech, uczeń IV klasy Technik Pojazdów Samochodowych.

Na wszystkie prace uczniowie szukają sponsorów. Czasami pojawiają się kłopoty.

- Mieliśmy problem z belką przy zderzaku, była trochę wygięta o czym nie wiedzieliśmy wcześniej. Oczywiście poradziliśmy sobie, sprawa jest już załatwiona - dodaje Norbert Jurkiewicz.

W połowie grudnia, w zależności od sytuacji epidemicznej i obowiązujących obostrzeń szkoła podejmie decyzję, gdzie będzie można obejrzeć samochód przed licytacją.

Uczniowie mają nadzieję, że uda się go wylicytować za jak najwyższą kwotę.

"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja