HANDEL

Remont ulicy Targowej w Sosnowcu zaskoczył właścicieli sklepów i klientów

Rozmach remontu ulicy Targowej w Sosnowcu całkowicie zaskoczył wielu właścicieli sklepów i punktów usługowych. Od miesiąca dowóz towarów jest praktycznie niemożliwy. Tracą klientów, którzy wąskim przesmykiem nie mają do nich jak dojść i omijają Targową szerokim łukiem.

W Sosnowcu od miesiąca trwa remont ulicy Targowej. Najważniejsze roboty drogowe zakończyć się mają z końcem kwietnia. Do tego czasu dojście i dojazd do sklepów i punktów usługowych oraz do kamienic mieszkalnych jest utrudniony, a nawet niemożliwy. Samochody dostawcze i kurierzy nie mają żądnych możliwości, aby rozładować towar. 

- Przeżyliśmy tutaj już sporo rzeczy: zamknięcie covidowe, Polski Ład, teraz nam magistrat zgotował kolejną niespodziankę, aby utrudnić prowadzenie biznesu. Remont ulicy był planowany, ale w żaden sposób nie zostaliśmy poinformowani o tym, jakie rozwiązania będą zaproponowane, aby nam ułatwić prowadzenie biznesu. Została zerwana nawierzchnia i pozostawione malutkie wejścia do sklepów. Dostawy towaru są niemożliwe, trzeba wszystko przenosić z palet. Klienci też tutaj nie mogą przyjść, co automatycznie zaowocowało nam spadkiem obrotów - mówi Tomasz Janik ze studia akwarystyki Green Art.

W podobnym tonie wypowiadają się także inni właściciele sklepów. A jest ich tu sporo: sklepy odzieżowe, studio tatuażu, zakład fryzjerski, restauracje i bary. Wielu z nich szacuje, że z dnia na dzień stracili nawet 60 proc. obrotów z powodu braku klientów. Wejście od ulicy Małachowskiego zastawione jest kontenerami na śmieci i barierkami. W Sosnowcu prowadzenie biznesu nawet przy ulicach w centrum miasta jest trudne, a w sytuacji, gdy na drodze trwa remont i pracuje ciężki sprzęt niemal niemożliwe. 

- Żeby było jasne. Nikt z nas nie ma pretensji do robotników, że remontują ulicę. Ale do sposobu tej inwestycji. Przecież, gdy klienci widzą pracujące koparki, ciężki sprzęt, to nie będą ryzykować życiem i zdrowiem, aby do nas przyjść - mówi kolejny właściciel sklepu.

Remont ulicy Targowej w Sosnowcu

Zobacz zdjęcia

Remont ulicy Targowej w Sosnowcu jest planowany na ponad dwa miesiące. W maju będą to już prace kosmetyczne, które nie powinny w żaden sposób utrudniać dojazdy. 

– Wykonawca maksymalnie skraca czas prac na Targowej i już w marcu rozpocznie się układanie nowego chodnika. Pod koniec maja prace powinny się koncentrować już na kosmetyce – opisuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu, cytowany przez gazeta.pl.

Prace na ul. Targowej na odcinku od Modrzejowskiej do Małachowskiego realizuje przedsiębiorstwo Silesia Invest.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE