Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku

i

Autor: SPZOZ Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku

Kobiety

Remont porodówki w rybnickim szpitalu już wkrótce. Co z porodami?

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku przymierza się do remontu porodówki. Roboty budowalne rozpoczną się najpóźniej w czerwcu i potrwają do końca roku. Władze placówki uspokajają: porody będą się odbywać bez zakłóceń.

Rybnicki szpital już od dawna planował remont porodówki. Władze miasta zabezpieczyły specjalnie na ten cel 10,65 mln zł w swoim budżecie. Dotacja pochodzi ze środków przeznaczonych na zadania inwestycyjne w 2023 roku.

Do przetargu na przebudowę Oddziału Neonatologicznego i Traktu Porodowego stanęły trzy firmy. Wygrała oferta najtańsza, którą wystawiło konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur i Firma Budowlana Mazur Sławomir Mazur. Wykonawca zobowiązał się zrealizować zadanie za kwotę prawie 10,48 mln zł.

Kiedy przebudowa się rozpocznie?

- Teraz wykonawca jest na etapie projektowania przebudowy. Ma na to czas 90 dni, choć oczywiście może skończyć wcześniej. Następnie rozpoczną się prace budowalne. Planujemy, że remont rozpocznie się wraz z nadejściem czerwca, bo musimy zdążyć ze wszystkim do końca tego roku - mówi Karolina Wałowska, rzecznik prasowa WSS nr 3 w Rybniku.

Niezależnie od przebudowy w szpitalu nadal będą się odbywać porody. Zostaną jedynie przeniesione w inne miejsce. Zgodnie z planem, wydzielona ma zostać przestrzeń na IV i V piętrze szpitala. 

"Żaden oddział na tym nie ucierpi i nie zostanie zawieszony" - uspokaja pani rzecznik.

Co się zmieni w rybnickiej porodówce?

Remont porodówki w rybnickim szpitalu ma na celu podniesienie poziomu usług medycznych oraz dostosowanie pomieszczeń oddziału do aktualnych standardów i przepisów. Po przebudowie Oddział Neonatologiczny będzie spełniał wymogi drugiego stopnia referencyjności.

Zakres robót obejmuje m.in. rozbiórkę i demontaż glazury, tynków i posadzek. Zamontowana zostanie nowa instalacja wodociągowa, kanalizacyjna, elektryczna i oświetleniowa. Pojawi się również niezbędna infrastruktura techniczna, potrzebna do funkcjonowania sprzętu medycznego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE