Rasistowski skandal na meczu Warty Zawiercie z Gwarkiem Ornontowice. Sędzia do zawodnika z Brazylii powiedział ten czarny

i

Autor: Łukasz Konarski/Facebook Do zdarzenia doszło w sobotę, 27 marca w Zawierciu

Rasistowski skandal na meczu Warty Zawiercie z Gwarkiem Ornontowice. Sędzia do zawodnika z Brazylii powiedział "ten czarny"

2021-03-30 14:01

Do skandalicznych wydarzeń doszło w sobotę, 27 marca podczas meczu piłki nożnej pomiędzy Wartą Zawiercie a Gwarkiem Ornontowice. Jak poinformował Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia, w trakcie meczu brazylijski zawodnik Warty był obrażany na tle rasistowskim przez piłkarzy drużyny przeciwnej i sędziego.

Emocje związane z piłką nożną nie tłumaczą sobotnich wydarzeń, podczas meczu KP Warta Zawiercie i Gwarka Ornontowice. W barwach zawierciańskiego klubu występuje m.in. Brazylijczyk Italo Santana Ferreira. W trakcie spotkania piłkarz był obrażany ze względu na kolor skóry. Po końcowym gwizdku nie wytrzymał, ale na szczęście został powstrzymany przez kolegę z drużyny - poinformował Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia w mediach społecznościowych i opublikował nagranie, na którym widać całe zajście.

- Byłem bardzo zdenerwowany, ponieważ zostałem obrażony przez przeciwnika. Nie rozumiem dobrze polskiego, ale doskonale zrozumiałem, że powiedział „czarny” i moi koledzy też to zrozumieli - opowiada w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" Italo Ferreira.

Mecz odbył się 27 marca na stadionie Warty w Zawierciu. Italo Santana Ferreira jest piłkarzem gospodarzy. W trakcie meczu z Gwarkiem Ornontowice był obrażany nie tylko przez przez zawodników drużyny, ale też przez... sędziego.

- Podczas przejścia do szatni sędzia spotkania wskazał na Italo i powiedział „ten czarny”. Arbiter tłumaczył później, że chodziło mu o „identyfikację danego zawodnika”...Stanowczo protestuję przeciwko takim zachowaniom, które nie mają nic wspólnego ze sportową rywalizacją. Liczę na to, że sprawie przyjrzy się Śląski Związek Piłki Nożnej - informuje Łukasz Konarski.

Sprawa będzie miała swój dalszy ciąg. Rzecznik Śląskiego Związku Piłki Nożnej już zapowiedział, że całym zajściem zajmie się komisja dyscyplinarna gdy tylko do związku wpłyną odpowiednie dokumenty.

Raport z Anteny 30.03