Graffiti

i

Autor: freepik

Racibórz: 57 zarzutów dla graficiarza. Spowodował straty na 100 tys. zł

W ciągu trzech lat przestępczej kariery mężczyzna zniszczył szereg elewacji bloków, garaży, instytucji publicznych, a nawet płot kościoła. Drobiazgowe śledztwo raciborskich policjantów doprowadziło do zatrzymania winnego. 32-latkowi grozi do 5 lat za kratami.

W marcu policjantom z wydziału kryminalnego raciborskiej policji udało się zakończyć postępowanie w sprawie graficiarza. Mężczyzna zdewastował szereg elewacji bloków mieszkalnych, garaży, obiektów publicznych, a nawet płot kościoła.

Wandal działał od czerwca 2019 roku do września 2022 roku. Szacowana wartość strat, które spowodował, wynosi blisko 100 tys. zł.

Stróże prawa ustalili, że za zniszczeniami stoi 32-letni mieszkaniec Raciborza. Mężczyzna usłyszał 57 zarzutów. Za tego rodzaju przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym skierować akt oskarżenia do sądu.

Choć 57 zarzutów naprawdę robi wrażenie, to niechlubne miano rekordzisty należy do kogoś innego. Pewna tyszanka usłyszała aż 117 zarzutów w sprawie oszustw. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE