Punkt Społecznej Życzliwości w Mikołowie pomaga obywatelom Ukrainy

2022-08-09 16:12
Punkt Społecznej Życzliwości
Autor: MOPS Mikołów/Facbook

W Mikołowie działa Punkt Społecznej Życzliwości. To miejsce, gdzie wydawana jest żywność i odzież dla osób potrzebujących, w tym obywateli Ukrainy. Po kilku miesiącach od wybuchu wojny liczba korzystających z tego miejsca jest nadal duża.

Po prawie 6 miesiącach ​od wybuchu wojny na Ukrainie, liczba osób potrzebujących nadal jest spora. W Mikołowie na Śląsku obywatele Ukrainy mogą zgłosić się do Punktu Społecznej Życzliwości, gdzie wydawana jest żywność i odzież. Tam otrzymują odpowiednio posortowane paczki, w których znajdują się najpotrzebniejsze rzeczy.

Faktycznie zapotrzebowanie jest, jednak już nie na taką skalę jak to było na samym początku. My usystematyzowaliśmy działania, wydajemy jedną paczkę i to są już konkretne artykuły. Wciąż jest zapotrzebowanie na m.in ubrania i artykuły gospodarstwa domowego. Potrzebna jest również żywność: cukier, olej, konserwy mięsne - mówi Ewelina Dziewior z Centrum Społecznego Rozwoju w Mikołowie.

W punkcie na dzień pojawia się około 15 osób potrzebujących. W lipcu z pomocy skorzystało 150 obywateli Ukrainy, którzy zamieszkują miasto Mikołów. W marcu jednak - tuż po wybuchu wojny - liczba osób korzystających z pomocy liczona była w setkach.

Punkt Społecznej Życzliwości otwarty jest w każdy wtorek i czwartek. Co ważne, zgłaszać się do niego po pomoc mogą również Polacy, którzy mieszkają w Mikołowie i znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE