Pszczyna: Pielęgniarka zbiera na remont izby przyjęć. Możecie ją wesprzeć

2022-12-10 8:42
Pszczyna: Pielęgniarka zbiera na remont izby przyjęć. Możecie ją wesprzeć
Autor: mat. prasowe Pszczyna: Pielęgniarka zbiera na remont izby przyjęć. Możecie ją wesprzeć

Potrzeby są ogromne, ale pieniędzy na to nie ma - to zdanie najlepiej oddaje sytuację izby przyjęć szpitala Joannitas w Pszczynie. Pracująca tam od roku pielęgniarka stwierdziła, że skoro nie ma środków na remont izby przyjęć, to zdobędzie je sama i... założyła zbiórkę.

Izba przyjęć w szpitalu Joannitas do remontu. Pieniądze zbiera pielęgniarka

Szpital Joannitas w Pszczynie nie ma pieniędzy na przeprowadzenie remontu izby przyjęć. To właśnie dlatego pielęgniarka oddziałowa Jolanta Bednarz postanowiła założyć zbiórkę na zrzutce. Jak podkreśla pielęgniarka, pragnie aby jej miejsce pracy wyglądało odpowiednio do potrzeb pacjentów.

Od 2018 roku, czyli od początku istnienia szpitala izba przyjęć świadczyła pomoc 59 tysiącom pacjentów. To właśnie na izbę przyjęć w pierwszej kolejności trafiają nagłe przypadki. Niestety, przestrzeń nie jest przyjazna. Na izbie przyjęć nie ma parawanów medycznych, które izolowałby pacjentów.

Marzą nam się automatyczne drzwi wewnętrzne, które ułatwiłyby personelowi transport pacjentów na łóżkach szpitalnych. Ściany i sufity wymagają odświeżenia – wygładzenia i nadania im przyjemnych barw, a oświetlenie chcielibyśmy wymienić na silniejsze a jednocześnie energooszczędne - pisze pielęgniarka.

ak dodaje, cały zespół pielęgniarek, ratowników, opiekunów medycznych i niemedycznych oraz sekretarek medycznych, chce aby izba przyjęć była wizytówką pszczyńskiego szpitala.

Potrzeba 200 tysięcy złotych, bo plan jest ambitny. Jeśli tylko uda się zebrać odpowiednią kwotę, zostaną wyremontowane łazienki i wymieniona stolarka okienna.

Co kierownictwo szpitala myśli o inicjatywnie personelu?

- To oddolna inicjatywa naszych pracowników. Bardzo piękna, pokazuje jak bardzo są zaangażowani w sprawy szpitala i bardzo dobrze się czują w swojej pracy. Pielęgniarka oddziałowa oczywiście dostała zielone światło - przekazała w rozmowie z Super Expressem Barbara Zejma-Oracz, rzeczniczka Szpitala Joannitas w Pszczynie.

Zbiórkę na remont izby przyjęć w szpitalu Joannitas w Pszczynie można wesprzeć TUTAJ

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE