Łukasz Podolski negocjuje z Górnikiem Zabrze. To byłby transferowy hit

2019-11-20 11:11
Lukas Podolski
Autor: East News Lukas Podolski

To byłby transferowy hit tej zimy. Jak podaje "Przegląd Sportowy", Górnik Zabrze negocjuje z Łukaszem Podolskim. Piłkarzowi kończy się kontrakt z japońskim Vissel Kobe i mógłby zasilić drużynę Marcina Brosza już w najbliższym okienku transferowym.

Łukasz Podolski wielokrotnie podkreślał swoje przywiązanie do Górnika Zabrze i przekonywał, że pewnego dnia zagra w drużynie 14-krotnego Mistrza Polski. Jak podaje "Przegląd Sportowy", urodzony w Gliwicach napastnik swoją obietnicę może spełnić już w nadchodzącym zimowym oknie transferowym.

Łukasz Podolski w wywiadach wielokrotnie deklarował, że w przyszłości chce zagrać w Górniku Zabrze. Mijały lata i wydawało się już, że ta obietnica nie zostanie spełniona. Teraz pojawiła się realna szansa, żeby mistrz świata zawitał do Zabrze. Popularny "Poldi" jest ponoć zainteresowany dołączenie do Górnika już w styczniu, bo wtedy też kończy mu się kontrakt w Japonii.

Podolski wciąż jest silnie związany z Polską i ma tu rodzinę. Jego transfer do Górnika byłby prawdziwym transferowym hitem. Urodzony w Gliwicach napastnik może bardzo dużo dać drużynie Marcina Brosza pod względem sportowym, ale ważny jest też aspekt marketingowy ewentualnego transferu. O Górniku zrobiłoby się głośno na świecie. Pewnie by się to wiązało z dodatkowymi pieniędzmi, których klub z Zabrza potrzebuje.

Co więcej, jak podaje "Przegląd Sportowy", Podolski jest zainteresowany otworzeniem na Śląsku swojego biznesu. Podolski od jakiegoś czasu uchodzi za prężnego przedsiębiorcę w branży gastronomicznej. Ma swoje lodziarnie i kebabownie. Grając w Górniku mógłby łączyć pracę piłkarza ze swoimi zajęciami biznesowymi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE