UM Siemianowcie Śląskie

i

Autor: UM Siemianowice Śląskie

Przedszkole nr 10 w Siemianowicach Śląskich zostało wyremontowane

2023-03-09 16:01

W Siemianowicach Śląskich po blisko 8 miesiącach zakończył się remont Przedszkola nr 10. Inwestycja kosztowała ponad 1 800 000 złotych.

Przedszkole nr 10 w Siemianowicach Śląskich zostało wyremontowane i oddane do użytku najmłodszym mieszkańcom. Kiedyś odstraszało wyglądem budynku, ale teraz przeszło całkowitą modernizacje. Placówka w końcu uzyskała nowy i estetyczny wygląd.

- Przedszkole, które kiedyś można powiedzieć śmiało straszyło już swoim wyglądem, a teraz nie dość, że cieszy oko to cieszy również kieszeń miejską, ponieważ jest to kolejny budynek użyteczności publicznej, który dzięki termomodernizacji obniży swoje koszty funkcjonowania i przy okazji stanie się bardziej ekologiczny - mówi Piotr Kochanek z siemianowickiego magistratu.

W siemianowickiej placówce przedszkolnej wymieniono również wszystkie okna i drzwi, instalację elektryczną i oświetlenie w pomieszczeniach. Co więcej, zmodernizowany został również taras, a przy wejściu powstała specjalna pochylnia, mając na celu ułatwić m.in przemieszczanie się rodzicom z wózkami. Koszt inwestycji wyniósł 1 800 000 złotych, z czego 630 tysięcy złotych Siemianowice Śląskie pozyskały z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w ramach projektu unijnego pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich”.