Fran Tudor, Raków Częstochowa

Autor: Cyfrasport Fran Tudor, Raków Częstochowa

Premierowy gol Chorwata w Ekstraklasie. Fran Tudor trafił dla Rakowa [WIDEO]

2020-07-04 18:49

Ostatnio Raków poczynał sobie w Ekstraklasie wyśmienicie. Beniaminek szedł jak burza i odprawiał kolejnych rywali notując serię czterech wygranych z rzędu. Zdecydowanie prowadzi w grupie spadkowej. Zwycięski marsz został zastopowany przez Zagłębie Lubin, które wygrało 2:1. Tak Fran Tudor uratował honor Rakowa, który w ten sposób zaliczył premierowego gola w polskiej lidze.

Mimo przegranej ekipa trenera Marka Papszuna utrzymała na razie dziewiąte miejsce w grupie spadkowej. O porażce beniaminka zadecydowała pierwsza połowa, w której bramkarz Michał Gliwa został pokonany dwa razy. Jako pierwszy zrobił to kapitan Zagłębia - Lubomir Guldan. Słowak trafił z bliska po akcji wypracowanej przez drużynę gości. Bramkę zamieścił na youtubie oficjalny kanał Ekstraklasy.

Ile drużyn spadnie z PKO Ekstraklasy? Stanowcza reakcja Zbigniewa Bońka

Honorowe trafienie dla Rakowa to zasługa Frana Tudora. Chorwat w drugiej połowie zaskoczył bramkarza Dominika Hładuna strzałem zza pola karnego. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki Zagłębia. Dla Chorwata to pierwszy gol w Ekstraklasie do której przeniósł się w zimowym oknie transferowym.

Eintracht Frankfurt chce nastolatka z Polski. Czy Bartosz Białek zmieni klub?

Źródło: Premierowy gol Chorwata w Ekstraklasie. Fran Tudor trafił dla Rakowa [WIDEO]