Premiera w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Na początek Wujaszek Wania

2021-06-10 10:03 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Spektal Komedia. Wujaszek Wania
Autor: Teatr Zagłębia w Sosnowcu Spektal "Komedia. Wujaszek Wania"

Już w piątek, 11 czerwca Teatr Zagłębia po lockdownie powraca z nowym spektaklem. Na sosnowieckiej scenie zobaczyć będzie można ciekawą interpretację dzieła Czechowa pod tytułem "Komedia. Wujaszek Wania".

W spektaklu „Komedia. Wujaszek Wania” tytułowy bohater i jego rodzina tworzą pełen katalog dziwaków i nieszczęśników zamieszkujących rosyjską prowincję. Wszyscy oni po „czechowowsku” cierpią, miotają się, łudzą, marzą o innym, „lepszym” świecie, a jednocześnie trudno im dokonać jakiejkolwiek realnej zmiany w swoim życiu.

Sztuki Czechowa odczytuje się najczęściej bardzo serio, bardzo sentymentalnie i realistycznie, choć sam autor uparcie powtarzał, że pisze komedie. W położeniu swoich postaci podkreślał  absurd i żart, tak widział rzeczywistość, a sam śmiech miał dla niego oczyszczającą moc. Może faktycznie śmiech to jedyny skuteczny środek przeciwstawienia się otaczającej nas głupocie i złu? Nasze przedstawienie podąża tym tropem, piętrzymy zatem absurdy, humor i żarty. Chcemy dać widzom dużo radości – mówi Hubert Sulima, twórca spektaklu. 

Będzie to pierwsza od wielu miesięcy premiera, jednak z powodu pandemicznych obostrzeń z ograniczeniem miejsc na widowni.

- Nareszcie. Czekaliśmy na ten moment. Pierwsze próby zaczęliśmy w marcu 2020 roku. Potem wiadoma przerwa. Cały czas chcieliśmy żeby praca nad tym przedstawieniem trwała – powiedziała dyrektor Teatru Iwona Woźniak.

Spektakl, oprócz pokazu premierowego, można będzie również zobaczyć 12 i 13 czerwca, a także po przerwie wakacyjnej – we wrześniu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE