Premiera Monopoly Katowice! Na planszy pole z Radiem Eska [ZDJĘCIA]

2021-10-19 13:56

Fani planszówek doczekali się – Monopoly Katowice ma już za sobą premierę! Na planszy gry znalazły się takie pola jak: Spodek, Nikiszowiec, Mariacka, Uniwersytet Ekonomiczny, Osiedle Tysiąclecia, Fabryka Porcelany czy Dolina Trzech Stawów! Ale jest coś jeszcze: swoje miejsce na planszy ma również Radio Eska!

Fani MONOPOLY od miesięcy wyczekiwali tej niezwykłej daty. No i doczekali się – 19 października MONOPOLY Katowice ujrzało światło dzienne. Na planszy znalazły się najważniejsze miejsca związane z miastem – Spodek, Nikiszowiec, Dolina Trzech Stawów, Osiedle Gwiazdy czy ulica Mariacka. Do kupienia będą katowickie baseny w Brynowie i Burowcu, tężnia w parku Zadole, a nawet Szkoła Podstawowa nr 13 z Bogucic, która miejsce na planszy wygrała w specjalnym konkursie dla katowickich szkół! Nie zabrakło też największych firm, centrów handlowych, uniwersytetów czy miejsc kultury. Wśród głównych partnerów edycji znaleźli się Tauron Ciepło, Libero Katowice, Bajka Pana Kleksa, Drogopol oraz Muzeum Śląskie.

– Bardzo się cieszę, że fani MONOPOLY z całej Polski, ale i ze świata, będą mogli zobaczyć nasze miasto w wyjątkowej skali – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa. – Co prawda na planszy znalazł się jedynie wycinek tego, co oferują Katowice, ale mam nadzieję, że zachęci on zarówno mieszkańców jak i znajomych, z którymi toczyć będą pełne emocji rozgrywki, do odwiedzenia serca Górnego Śląska i odkrycia wszystkich jego tajemnic na żywo, nie tylko na planszy – dodaje prezydent.

Z finalnej formy gry zadowoleni są także jej twórcy. – Za nami wiele bardzo różnych miejskich edycji MONOPOLY – mówi Jan Jaźwiński z Winning Moves, odpowiedzialny za realizację projektu MONOPOLY Katowice. – Z każdą kolejną odkrywamy, jak wiele niezwykłych miejsc można znaleźć w przeróżnych zakątkach naszego kraju. My sami za każdym razem poznajemy mnóstwo ciekawostek, ale z każdą kolejną odsłoną staramy się dodawać graczom coś nowego. Swoje pole ma też Radio Eska. Nie jest to typowe pole nieruchomości, ale bardzo znaczące w całej rozgrywce – dodaje Jaźwiński.

Dodatkowym smaczkiem, który towarzyszy MONOPOLY Katowice są niezwykłe pionki, dedykowane tej konkretnej edycji. Znajdziemy tu symbole architektoniczne miasta takie jak Spodek czy Gwiazdy, figurkę Beboka, żabę znaną z ulicy Stawowej, serce z logo Katowic, a nawet kluskę śląską! Wyjątkowych zestawów z pionkami nie można kupić, ale można będzie je zdobyć w grze miejskiej, która już w najbliższą sobotę, 23 października, zamieni Katowice w ogromne pole do gry.

MONOPOLY Katowice już dzisiaj można kupić stacjonarnie i online.

Quiz. Jesienne zwyczaje, które mało kto pamięta

Pytanie 1 z 10
Jak celebrowano dawniej "Dokopiny", czyli święto zakończenia kopania ziemniaków?
FORMA NA KONCERTY 2022 [Ed Sheeran, Shawn Mendes] | ESKA XD - Fit vlog #33
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE