Premiera filmu Zielona granica Agnieszki Holland. Bukmacherzy obstawiają, ilu widzów go zobaczy

i

Autor: Trailer filmu/Youtube Screen Premiera filmu Zielona granica Agnieszki Holland. Bukmacherzy obstawiają, ilu widzów go zobaczy

Kontrowersje

Premiera filmu Zielona granica Agnieszki Holland. Bukmacherzy obstawiają, ilu widzów go zobaczy

W piątek 22 września w polskich kinach będzie premiera filmu Agnieszki Holland - Zielona granica. To produkcja, która jest mocno krytykowana przez obecny rząd. Tematem filmu zainteresowali się nawet... bukmacherzy, którzy już robią zakłady dotyczące m.in. tego, jaki film zbierze oceny od widzów.

Premiera filmu "Zielona granica" Bukmacherzy ruszyli z zakładami

W piątek 22 września w polskich kinach zadebiutuje film, który mocno spolaryzował polskie społeczeństwo. Chodzi o "Zieloną granicę" Agnieszki Holland, który otrzymał Nagrodę Specjalną Jury podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Film opowiada o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej pokazanej z trzech perspektyw: uchodźców, polskich aktywistów i straży granicznej. Film, choć krytykowany przez polski rząd, który uważa go za antypolski i pokazujący strażników granicznych jako osoby okrutne i bezlitosne, zbiera bardzo dobre recenzje od krytyków. Doceniają go przede wszystkim za umiejętne pokazanie poszukiwania człowieczeństwa w bardzo trudnej sytuacji, jaka rozgrywa się od wielu miesięcy na granicy Polski z Białorusią.

Ponadczasowa, ściskająca gardło, doskonale zrealizowana, uniwersalna opowieść o dewaluacji człowieczeństwa w naszych czasach - napisała Karolina Korwin-Piotrowska. 

Sam film jest już bojkotowany, choć jeszcze nie miał premiery. W Otwocku, pod naciskiem społeczeństwa i pośrednio polityków, film został wycofany z repertuaru miejskiego kina. 

Jakie oceny zbierze Zielona granica? Możesz się założyć

Jedna z firm bukmacherskich, z racji zamieszania, jakie powstało wokół filmu Agnieszki Holland, postanowiła zrobić zakłady dotyczące dwóch kwestii - ilu widzów obejrzy film w najbliższy weekend 22-24 września oraz jaką ocenę film zbierze do 29 września od użytkowników portalu filmowego Filmweb. 

W przypadku frekwencji, najwięcej można zarobić, kiedy postawi się na opcję co najmniej 500 tys. widzów a najmniej obstawiając, że obejrzy go co najmniej 50 tys. widzów. Z ocenami na portalu filmowym może być jeszcze trudniej, bowiem jeszcze przed premierą film miał już ocenę 2,31 od kilkuset użytkowników. Stąd też bukmacherzy obstawiają, jaką ocenę będzie miał film 29 września 2023 roku. Najbardziej ryzykowny, a zarazem najbardziej opłacalny zakład dotyczy oceny 5.00. Można wtedy zarobić 7,50 za każdą postawioną złotówkę. Najniżej płatna jest ocen pomiędzy 2.00 a 3.00. Tu bukmacherzy się nie łudzą i za każdą złotówkę zarobimy 2 zł. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE