Pożar w Żorach

i

Autor: Brajan Hinc

Pożar w Żorach. Ewakuowano ponad 30 osób z palącego się budynku

Groźny pożar wybuchł w Żorach w niedzielną noc. W centrum miasta zapalił się budynek usługowy i mieszkaniowy. Ponad 30 osób zostało ewakuowanych. Strażacy walczyli z ogniem wiele godzin.

Pożar w Żorach

Do bardzo poważnego pożaru doszło w nocy w niedzielę w Żorach. W trzykondygnacyjnym budynku usługowym i mieszkaniowym przy ul. Wodzisławskiej zapalił się dach. Akcja strażaków była bardzo trudna, bo pożar wybuchł w gęstej zabudowie. W każdej chwili groziło, że płomienie obejmą także sąsiednie budynki.

- 30 osób opuściło budynek przed przybyciem straży pożarnej. Sytuacja nie jest opanowana. Na miejscu pracuje 13 zastępów straży pożarnej - relacjonowała przed godz. 22 Aneta Gołębiowska, rzeczniczka Wojewódzkiej Komendy Straży Pożarnej w Katowicach.

Pożar w Żorach. Strażacy walczą z ogniem

Zobacz zdjęcia mieszkańców

Wybuch pożaru w centrum Żor

Pożar, który wybuchł przy ul. Wodzisławskiej objął dach budynku znajdującego się naprzeciwko pływalni Aquarion. Mieszczą się w nim lokale handlowo-usługowe oraz mieszkania.

Pożar było trudno zlokalizować, gdyż pojawił się pod obszernym dachem. Strażacy musieli użyć drabiny i podnośnika, aby ugasić płomienie.

Strażacy są na miejscu akcji w dalszym ciągu. W poniedziałek po godz. 8 dozorują obiekt.

- Dach się spalił więc będziemy zabezpieczać obiekt specjalną folią. Przyczyny pożaru nadal nie są wyjaśnione. Mieszkańcy, którzy opuścili obiekt, znaleźli schronienie - mówi mł. bryg. Krzysztof Kuś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE