Pożar w Wiśle. Ewakuowało się sześć osób

i

Autor: KP PSP Cieszyn

Powiat cieszyński

Pożar w Wiśle. Ewakuowało się sześć osób

Do groźnego pożaru jednego z domów w Wiśle doszło nad ranem w sobotę, 25 marca. Przed przybyciem na miejsce strażaków zastępów straży pożarnej z budynku ewakuowali się jego mieszkańcy.

Pożar budynku w Wiśle. Na miejscu pracowało 13 zastępów straży pożarnej

Przed godz. czwartą rano w sobotę - 25 marca - zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Wiśle przy ul. Jarzębatej otrzymali strażacy. Palił się dom, przy którym znajdował się warsztat samochodowy. 

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zadysponowanych sił i środków oraz rozpoznaniu ustalono, że ogniem objęty jest cały budynek mieszkalny. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej z budynku ewakuowali się jego mieszkańcy (2 dzieci i 4 osoby dorosłe), którzy nie wymagali pomocy medycznej - relacjonuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie.

Trzynaście zastępów straży pożarnej gasiło ten pożar. Przed godz. szóstą udało się go ugasić. Następnie strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji dachu i ścian budynku.

Ruszyła zbiórka pomocowa

Ruszyła zbiórka dla pogorzelców w Wiśle - zorganizowała ją Akademia Dobrych Pomysłów. Udało się już zebrać ponad 3,5 tys. zł. Link do zbiórki znajduje się w TYM miejscu. -Ogniem objęty był cały budynek straty są ogromne, rodzina straciła cały dobytek życia, 7 osób dorosłych i 3 dzieci - czytamy w opisie zbiórki. 

Źródło: Pożar w Wiśle. Ewakuowało się sześć osób
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE