Pożar taśmociągu na terenie elektrowni w Jaworznie opanowany. 11 zastępów straży pożarnej walczyło z żywiołem

2022-08-10 19:14
Pożar taśmociągu na terenie elektrowni w Jaworznie. Siedem zastępów straży pożarnej na miejscu
Autor: Wikimedia commons Pożar taśmociągu na terenie elektrowni w Jaworznie. Siedem zastępów straży pożarnej na miejscu

Jedenaście zastępów straży pożarnej gasiło w środę po południu pożar taśmociągu na terenie elektrociepłowni Jaworzno II. Opanowanie ognia zajęło strażakom niespełna 1,5 godziny. Akcję gaśniczą utrudniała wysokość, na jakiej znajdował się płonący taśmociąg. Nie było poszkodowanych.

"Sytuacja na terenie bloku elektrociepłowni Jaworzno II jest opanowana. Ogień objął niewielki fragment gumy taśmociągu starego bloku ciepłowniczego. Straż pożarna zakończyła akcję. Nikt nie ucierpiał" - poinformowała na Twitterze Grupa Tauron, do której należy ciepłownia.

Pożar na terenie bloku elektrociepłowni Jaworzno II

"Doszło do pożaru taśmociągu, znajdującego się na terenie elektrociepłowni na wysokości około 15 metrów" - podała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska.

Pożar wybuchł w środę po południu. Ogień objął około 10-metrowy fragment taśmociągu. W akcji gaśniczej uczestniczy ponad 20 strażaków z siedmiu zastępów straży pożarnej.

Elektrownia Jaworzno II to stara część kompleksu energetycznego w Jaworznie, oddalona od nowego bloku energetycznego w tym mieście.

Ranni z wypadku na Chorwacji lecą do Polski wojskowym samolotem. Relacja z lotniska w Zagrzebiu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE