Pożar składowiska odpadów w Sosnowcu. Wielka łuna nad miastem

2022-08-18 8:54

Do pożaru składowiska odpadów w Sosnowcu doszło w nocy z środy na czwartek. Straż pożarna gasiła pożar kilka godzin. To dokładnie w tym samym miejscu dwa lata temu doszło do ogromnego pożaru chemikaliów.

Pożar w Sosnowcu

Wielki pożar wybuchł w Sosnowcu przy ul. Radocha w nocy ze środy na czwartek. 

Straż Pożarna kilka godzin gasiła pożar na wysypisku odpadów przy ulicy Radocha w Sosnowcu. Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Do zdarzenia doszło wieczorem. Ogień udało się opanować dosyć szybko. Z żywiołem walczyły 4 zastępy PSP. Jak udało nam się ustalić zapaliła się sterta śmieci o wymiarach 15 na 15 metrów.

- Zgłoszenie pożaru  przyjęto o 22:49. Pożar opanowano już po północy. Na miejscu pracowało 19-tu strażaków - mówi Tomasz Dejnak, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu.

Pożar chemikaliów w Sosnowcu

Do pożaru doszło dokładnie w tym samym miejscu, gdzie dwa lata temu wybuchł potężny pożar chemikaliów. 

16 września 2020 roku o godz. 17.19. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Sosnowcu otrzymało zgłoszenie o pożarze na terenie składowiska odpadów przy ul. Radocha. Działania ratowników w pierwszej fazie polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych na skład objęty pożarem oraz jeden prąd w obronie na halę, znajdującą się na terenie placu. Podjęto działania przy użyciu działek wodno – pianowych, z których podano prądy gaśnicze na palące się materiały, jak również prowadzono działania pod drugiej stronie rzeki Przemszy, gdzie strażacy działając w obronie uniemożliwili rozprzestrzenię się pożaru na zlokalizowane tam hale.

Ostatecznie powierzchnia pożaru wyniosła 7500 m2 składowiska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE