Pożar hangaru w Porębie. Spłonęły awionetki i motolotnia

2022-09-12 11:48

W niedzielę, 11 września 2022 r., w Porębie doszło do pożaru hangaru w którym znajdowały się awionetki. Na miejscu interweniowało 8 zastępów straży pożarnej. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Po godzinie 22.00 strażacy z Zawiercia otrzymali zgłoszenie dotyczące pożaru hangaru przy ulicy Armii Krajowej w Porębie. Na miejsce wysłano 8 zastępów straży pożarnej w tym OSP z Poręby, Niwek i Marciszów.

O godzinie 22.04 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze hali w Porębie przy ulicy Armii Krajowej. Po dotarciu zastępów straży pożarnej na miejsce ustalono, że pali się hangar w którym znajdują się awionetki – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Zawierciu asp. Grzegorz Nowak.

Działania Straży Pożarnej w Porębie

Oficer prasowy wyjaśnił na czym polegały działania strażaków podjęte podczas pożaru w Porębie. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu do wnętrza hali oraz jednego w obronie sąsiadującej hali. Hala była murowana, posiadała blaszane elementy – mówi asp. Nowak.

W hangarze w momencie pożaru znajdowały się dwie awionetki, motolotnia, a także odpady. Wszystkie rzeczy znajdujące się w hangarze spłonęły. - Po opanowaniu sytuacji pożarowej, przewietrzono, przegaszono i przeszukano pogorzelisko. W środku stwierdzono dwie spalone awionetki oraz motolotnię. Nie stwierdzono natomiast osób poszkodowanych. W zdarzeniu brało udział 8 zastępów straży pożarnej. Około północy wszystkie zastępy wróciły do bazy – dodaje asp. Nowak.

Na tę chwilę jest za wcześnie na ustalenie przyczyny pożaru. - W celu ustalenia przyczyny pożaru będzie prowadzone postępowanie - informuje oficer prasowy Komendy PSP z Zawiercia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE