Pożar autokaru z wycieczką szkolną na A4. Cztery osoby trafiły do szpitala

i

Autor: KP PSP Strzelce Opolskie

Pilne

Pożar autokaru z wycieczką szkolną na A4. Trzy osoby trafiły do szpitala

Na opolskim odcinku autostrady A4 doszło do pożaru autokaru wiozącego wycieczkę szkolną. Trójka dzieci została zabrana do szpitala - podtruły się one gazami pożarowymi.

Pożar autokaru na autostradzie A4. Podróżowała nim wycieczka szkolna

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 29 maja, na autostradzie A4 między węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle w kierunku Katowic. Na wysokości miejscowości Kadłubiec (pow. strzelecki) zauważono dym w autokarze, którym podróżowało ponad 40 osób (większość to uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej). Służby otrzymały zgłoszenie ok. godz. 10. 

- W autokarze znajdowało się 36 dzieci w wieku 14-15 lat, czterech opiekunów i kierowca. Poszkodowane osoby, czyli kierowca oraz trójka dzieci, podtruły się gazami pożarowymi. Po zbadaniu przez Zespoły Ratownictwa Medycznego, trójka dzieci została, profilaktycznie, zabrana do szpitala. Natomiast kierowca został na miejscu zdarzenia - informuje bryg. Piotr Zdziechowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich.

W wyniku pożaru autokar spłonął niemal całkowicie. Na ten moment - organizowany jest autobus zastępczy. 

Droga w kierunku Katowic jest obecnie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy. Z kolei ruch pojazdów w kierunku Wrocławia odbywa się normalnie. 

To już drugi w ciągu ostatnich dni pożar autokaru, którym podróżowała młodzież szkolna, na opolskim odcinku A4. W ubiegłym tygodniu, na wysokości Czeskiej Wsi, w autokarze zauważono dym. Kierowca szybko zatrzymał pojazd. Udało się ewakuować w porę wszystkich pasażerów pojazdu. 

Źródło: Pożar autokaru z wycieczką szkolną na A4. Trzy osoby trafiły do szpitala
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE