Zagłębiowska Strefa Talentów w Urzędzie Pracy w Sosnowcu

i

Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Zagłębiowska Strefa Talentów w Urzędzie Pracy w Sosnowcu

Powstała Zagłębiowska Strefa Talentów. Będzie można łatwiej odnaleźć się na rynku pracy

2023-02-16 14:42

W Urzędzie Pracy w Sosnowcu otwarta została Zagłębiowska Strefa Talentów. To miejsce skierowane do wszystkich mieszkańców Sosnowca, którzy poszukują pomocy w zakresie wyboru szkoły, kariery zawodowej i odnalezienia w sobie talentu.

Urząd Pracy w Sosnowcu nie chce ograniczać się tylko do osób zarejestrowanych w placówce.

- Widzimy potrzebę poszerzenia naszej działalności na rzecz pracowników, którzy chcieliby rozwijać swój potencjał zawodowy, natomiast nie zawsze mają możliwości finansowania tego rozwoju, czy szkoleń, czy studiów podyplomowych. To również miejsce skierowane do pracodawców, do przedsiębiorców, którzy mogliby przeprowadzać u nas rozmowy kwalifikacyjne - powiedziała nam Agnieszka Bondaruk z Powiatowego Urzędu Pracy w Sosnowcu.

Zagłębiowska Strefa Talentów ma zmienić wizerunek miejsca, jakim jest Urząd Pracy.

- My już od dawna nie jesteśmy miejscem, do którego przychodzi się, by uzyskać zasiłek dla osób bezrobotnych albo ubezpieczenie zdrowotne. Nasze działania już od dłuższego czasu są nakierowane na wspieranie przedsiębiorczości, na rozwój zawodowy naszych klientów. To są nie tylko osoby bezrobotne, są to też pracownicy, osoby pracujące, przedsiębiorcy, ale też pracodawcy - mówi dyrektor Urzędu Pracy w Sosnowcu Sławomir Sagadyn.

Zagłębiowska Strefa Talentów mieści się na parterze sosnowieckiego Urzędu Pracy. Jest tam sala konferencyjna, pokoje spotkań, sala komputerowa oraz gabinety doradców zawodowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE