Powolne odmrażanie śląskich uczelni. Kiedy sesja egzaminacyjna? KIedy otwarcie uczelni wyższych? [TERMINY, ZASADY]

2020-05-21 12:57 Dariusz Brombosz
Wraca uczelnia
Autor: www.pixabay.com

Od poniedziałku 25 maja rusza powolne „odmrażanie” uczelni wyższych. Na początek z pracy zdalnej mogą wrócić pracownicy administracyjni, wykładowcy, naukowcy, pracownicy kampusów oraz bibliotek. Zajęcia, obrony prac magisterskich i doktoranckich nadal tylko przez Internet. Kiedy otwarcie uczelni wyższych? Kiedy sesja egzaminacyjna? Szczegóły na slask.eska.pl.

Spis treści

  1. Kiedy otwarcie uczelni wyższych? Powrót do normalności już niebawem
  2. Kiedy sesja egzaminacyjna 2020? Znamy terminy!

Kiedy otwarcie uczelni wyższych? Powrót do normalności już niebawem

Śląskie uczelnie, podobnie jak wszystkie w naszym kraju muszą sobie radzić w dobie pandemii koronawirusa. A ten mocno skomplikował życie akademickie. Zamknięte wydziały, biblioteki, studenci w domach, wykwaterowani z akademików studenci.

Największe uczelnie w regionie: Politechnika Śląska, Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Śląski przygotowują się do powrotu do normalności.

Na Uniwersytecie Śląskim od poniedziałku 25 maja stopniowo znoszone będzie ograniczenie obowiązku świadczenia pracy na terenie uczelni w związku z prowadzonymi badaniami naukowymi oraz pracy administracji. Jest to szczególnie ważne dla pracowników badawczych, badawczo-dydaktycznych, doktorantów oraz inżynieryjno-technicznych i pracowników administracji centralnej i wydziałowych, kampusów oraz bibliotek. W każdej jednostce zostanie opracowany system przywracania oraz wykonywania pracy w trybie stacjonarnym - wyjaśnia Jacek Szymik Kozaczko, rzecznik Uniwersytetu Śląskiego.

Uwzględniamy także możliwość świadczenia pracy zdalnej w tych jednostkach i działach, gdzie będzie to możliwe i uzasadnione. Przywracanie organizacji pracy w trybie stacjonarnym będzie rozłożone w czasie. Zorganizowanie tej pracy będzie wielkim wyzwaniem dla zespołu kanclerskiego oraz dla dziekanów i kierowników organizacyjnych - dodaje Szymik - Kozaczko.

Zobacz także: ZUS zamyka swoje oddziały dla klientów woj. śląskim. Powodem duża liczba zakażeń. Prezydent Sosnowca oburzony: "Miało nie być samotnych wysp"

Zajęcia z studentami, obrony prac dyplomowych oraz doktoranckich nadal będą odbywać się w formie zdalnej.

- Na Politechnice Śląskiej udało nam się już przeprowadzić kilka zdalnych obron prac dyplomowych. Zaliczenia i egzaminy końcowe odbywają się w dowolnym terminie, w trakcie trwania semestru, po zakończeniu bloku przedmiotu. Wykładowca uzgadnia z studentami kalendarz przeprowadzenia zaliczeń i egzaminów z uwzględnieniem możliwości zachowania organizacji sesji egzaminacyjnej i sesji egzaminacyjnej poprawkowej – wyjaśnia Jadwiga Witek, rzeczniczka prasowa Politechniki Śląskiej.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach semestr trwa do 8 czerwca. Do tego czasu studenci pozostają w domach i odbywają zajęcia online.

Kiedy sesja egzaminacyjna 2020? Znamy terminy!

Co ważne, na Uniwersytecie Śląskim nie ulegają zmianie określone w organizacji roku akademickiego terminy:

  • egzaminacyjna sesja letnia: 8.06.2020-30.06.2020,
  • egzaminacyjna sesja poprawkowa semestru letniego: 1.09.2020-25.09.2020,
  • zaliczenia i egzaminy dotyczące zajęć, które nie mogły być prowadzone zdalnie zostaną przeprowadzone po ich zakończeniu, w terminach określonych przez dziekanów.

Od 4 maja 2020 r. wznowiono funkcjonowanie wypożyczalni Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (dalej CINiBA), Biblioteki Prawniczej oraz Oddziału BUŚ w Cieszynie. Od 11 maja 2020 r. funkcjonuje również Biblioteka Nauk Społecznych. Nieczynne pozostają czytelnia i strefy otwartego dostępu. Elektroniczne zamówienie na materiały biblioteczne obejmują także książki znajdujące się w tych strefach, a przeznaczone do wypożyczenia. Dodatkowo rozszerzona została usługa książkomatów w CINiB-ie.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.