Zawiercie

i

Autor: Powiat Zawierciański / Facebook

Powiat Zawierciański: Skarbniczka przeszła na emeryturę. Tydzień później wróciła na stanowisko

Skarbniczka powiatu zawierciańskiego Halina Mackiewicz przeszła na emeryturę, żeby tydzień później ponownie zostać wybraną na to samo stanowisko. W obu przypadkach zagłosowali radni.

Radni powiatu zawierciańskiego odwołali z funkcji Halinę Mackiewicz, bo przechodziła na emeryturę. Stanowisko skarbniczki piastowała przez 16 lat. Wychodzi na to, że na swoim stanowisko pozostanie jeszcze przez rok.

Skarbniczka była żegnana kwiatami i oklaskami

Na sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego 23 lutego 2023 r. przegłosowali odwołanie Haliny Mackiewicz z pełnienia funkcji skarbnika. Głosowanie odbyło się po uprzednim złożeniu wniosku o rozwiązanie umowy o pracę w związku z możliwością przejścia na emeryturę.

Jeżeli miałbym określić jednym słowem jej pracę, to jest to profesjonalizm. Bezwzględnie profesjonalizm to jest to słowo, które określa i oddaje całokształt jej pracy – mówił cytowany przez portal Wyborcza.pl starosta zawierciański Gabriel Dors (PiS).

Również skarbniczka podziękowała wszystkim za współpracę. Odchodząc otrzymała bukiet czerwonych róż i oklaski.

Powrót na stanowisko skarbniczki

Okazało się, że tydzień po odwołaniu skarbniczki została ona przywrócona na swoje „dawne” stanowisko: - Tydzień temu odwoływaliśmy Panią Skarbnik, jej decyzja była zrozumiała, chciała już odpocząć. Miałem jednak nadzieję, że da się przekonać do pozostania – mówił Gabriel Dors (PiS) Starosta Zawierciański. - Przeprowadziliśmy poważną rozmowę. Ponieważ do końca kadencji zostało bardzo niewiele czasu – ponad rok, Pani Skarbnik zgodziła się. Uważam, że zachowała się bardzo odpowiedzialnie. Dlatego dzisiaj mój wniosek jest jeden: wnioskuję o powołanie Pani Haliny Mackiewicz na Skarbnika Powiatu Zawierciańskiego - dodaje. Starosta dodał też, że poważnie porozmawiał ze skarbniczką i dlatego, że do końca kadencji został ponad rok, zgodziła się ona wrócić na stanowisko. Po raz kolejny decyzja o powołaniu Haliny Mackiewicz została przegłosowana przez radnych. 

Na razie nie ma informacji, czy skarbniczka pobrała odprawę emerytalną, oraz czy oprócz pensji skarbnika będzie pobierać też emeryturę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE