Ponad 150 propozycji w Gliwickim Budżecie Obywatelskim 2021

2020-09-26 9:52 JS
Ponad 150 propozycji w Gliwickim Budżecie Obywatelskim 2021
Autor: Jolanta Skwaradowska Ponad 150 propozycji w Gliwickim Budżecie Obywatelskim 2021

Parkingi, siłownie pod chmurką, place zabaw, stacje naprawy rowerów a także wydarzenia kulturalne czy zajęcia dla dzieci i młodzieży – to tylko część propozycji w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

Ponad 150 propozycji w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2021 mają do wyboru mieszkańcy Gliwic. W tym roku do wydania jest niemal 7 mln złotych.

- Bardzo różne propozycje od placów zabaw przez stacje naprawy rowerów, wiaty rowerowe. Tutaj widać, że te tematy rowerowe są coraz popularniejsze - mówi Łukasz Oryszczak rzecznik gliwickiego Urzędu Miasta. - Są także propozycje miejsc do ćwiczeń pod gołym niebem, a także parkingi - dodaje. Nie brakuje propozycji spotkań kulturalnych, sportowych a także zajęć dla seniorów, dzieci i młodzieży.

Na projekty wyłonione w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2021 zaplanowano niemal 7 mln złotych w tym na projekty dzielnicowe  nieco ponad 6 mln zł, a na projekty ogólnomiejskie 800 tys zł.  O tym, które z propozycji będą zrealizowane zadecydują mieszkańcy w głosowaniu zaplanowanym w terminie od 23 października do 13 listopada.

Podpaliła parasol w Częstochowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.