Konferencja Morawiecki

i

Autor: PAP/Paweł Supernak

Szkolnictwo

Ponad 1 tys. zł nagrody dla nauczycieli wychowania szkolnego i przedszkolnego

O specjalnej nagrodzie dla nauczycieli poinformowała w piątek minister finansów Magdalena Rzeczkowska podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim.

Nagrody specjalne dla nauczycieli to jeden z punktów porozumienia rządu i NSZZ "Solidarność", zawartego w środę 7 czerwca. 

"To jest nagroda specjalna z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej (...) dla każdego nauczyciela - przedszkole, inna forma wychowania przedszkolnego, szkoła, placówka. Taką nagrodę nauczyciele otrzymają" - zapowiedziała szefowa resortu finansów podczas konferencji.

Nauczyciele otrzymają 1125 zł nagrody. Ministerstwo Finansów uruchomi środki na wypłatę nagród po uchwaleniu noweizacji budżetu na 2023 rok. Ostateczną ecyzję w ten sprawie ma podjąć minister Przemysław Czarnek po uzgodnieniu z premierem.

Na pytanie, czy podwyżki otrzymają również nauczyciele akademiccy, Morawiecki powiedział, że już je otrzymali "w innym cyklu, wcześniej, niż było zaplanowane".

- Od początku tego roku spotykałem się w KPRM z przedstawicielami środowiska rektorów, doskonale o tym wiedzą. Różne grupy zawodowe mają podwyżki w nieco innych harmonogramach - dodał premier (PAP).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE