Profilaktyk Roku

i

Autor: Paweł Janicki/UMZabrze

Pomaganie jest ważne! Profilaktyk Roku 2022 wybrany!

2023-03-29 12:41

Znamy laureatów konkursu Profilaktyk Roku 2022. Konkurs w zabrzańskim Teatrze Nowym odbył się już po raz dziesiąty.

Organizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień we współpracy z Urzędem Miejskim w Zabrzu konkurs ma na celu uhonorowanie działań profilaktycznych i terapeutycznych realizowanych na rzecz mieszkańców Zabrza.

- Idea jest taka by motywować ludzi do działań w obszarze profilaktyki, terapii. By doceniać tych ludzi, którzy na co dzień zmagają się z ogromem trudnych sytuacji i nieszczęść, a mimo to wciąż są chętni by pomagać - mówi Małgorzata Kowalczyk dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień.

W kategorii grupowej zwyciężyła Fundacja Dobrzy Ludzie Dzieciom, która wspiera uzdolnione dzieci, ale także proponuje wsparcie dla rodziców w postaci psychologów, zajęć i propagująca rodzicielstwo bliskości.

- Cieszymy się z tego wyróżnienia pracy na rzecz dzieci i młodzieży, bo to oznacza, że wykonujemy swoją prace dobrze - mówi Sebastian Dziembowski założyciel fundacji.

W kategorii indywidualnej tytuł otrzymała Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska, redaktor "Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej" zajmująca się tematyka uzależnień. Nagrody w konkursie Profilaktyk Roku wręczono w Zabrzu już po raz dziesiąty.

Ola Grochowska

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE