Autor: Paweł Szałankiewicz Polska przegrywa z Francją 3:1. Wielka radość z gola Lewandowskiego w strefie kibica na Śląskim

Lepsza gra niż w fazie grupowej nie przełożyła się na wynik. Reprezentacja Polski przegrywa 3:1 z obrońcą tytułu mistrzowskiego, Francją i odpada z Mistrzostw Świata w Katarze. Porażkę osłodził nam gol Lewandowskiego.

Reprezentacja Polsk wyszła na mecz 1/8 finału przeciwko Francji z zupełnie innym nastawieniem. Defensywa miała być kluczem, ale chcieli zaprezentować więcej w grze ofensywnej i to się udawało. Polacy grali dobrze z przodu i w ataku, dzięki czemu dla Francji nie był to spacer. I choć to Francja wyszła na prowadzenie w 44 minucie po golu Oliviera Giroud, to w drugiej połowie była nadzieja na lepszy wynik. Nie była płonna bo w jednej z akcji to Polacy mogli wyjść na prowadzenie po strzale Zielińskiego (świetna obrona Llorisa) i próbie dobitki.

Druga połowa przebiegała była dość wyrównana, choć to Francuzi mieli jednak więcej z gry co udowodnili strzelając nam kolejne bramki. Katem Polski i Wojtka Szczęsnego był Kylian Mbappe, który zdobył dwa gole w 74 i 90+1 minucie. Na osłodę pozostał nam gol Roberta Lewandowskiego po podyktowanym rzucie karnym (90+9 minuta).

Polska odpada z Mistrzostw Świata w Katarze.