Zginął, gdy przeprowadzał rower przez ulicę. Policjant z Sokółki oskarżony. Miał pijany uciec z miejsca wypadku

i

Autor: KWP Białystok zdj. ilustracyjne

Policjant jechał pijany. Zginął w tragicznym wypadku. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie

Policjant z Zawiercia zginął w wypadku samochodowym. Miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Wracając do domu ze służby 31 stycznia 2023 r., roztrzaskał samochodów na drzewie, po czym dachował. Nie udało się uratować. Osierocił dwójkę małych dzieci. W komendzie policji w Zawierciu wszczęto wewnętrzne dochodzenie.

W wyniku wypadku samochodowego mundurowy zginął na miejscu. Policjant zawierciańskiej drogówki, był nie tylko policjantem, ale także członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Pogrzeb policjanta odbył się w sobotę. Okazuje się, że funkcjonariusz wsiadł do samochodu mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

28-letni policjant, na co dzień zajmował się kontrolą kierowców m.in. pod kątem tego, czy nie wsiedli do pojazdu po spożyciu alkoholu. Teraz wyszło na jaw, że on sam wracając z pracy był pod wpływem.

Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 31 stycznia, pomiędzy miejscowościami Jasieniec i Ołudza w gminie Pilica. W toku tego śledztwa została przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonego, a także badania toksykologiczne dotyczące obecności alkoholu etylowego w organizmie denata. Na podstawie tych badań stwierdzono, że w organizmie pokrzywdzonego kierującego samochodem, który brał udział w tym wypadku drogowym stwierdzono około dwóch promili alkoholu - mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie

Pogrzeb policjanta z Zawiercia z honorami

Zobacz zdjęcia

Policjant pił na komendzie?

Jak informują dziennikarze „Wyborczej” tragicznie zmarły policjant miał pić tuż po zakończeniu służby w komendzie w Zawierciu. Według informacji informatora „Wyborczej” mundurowy wraz z partnerem mieli służbę w nocy z poniedziałku na wtorek. O godzinie 5 wrócili do jednostki i rozliczyli się z przebiegu działań z oficerem kontrolnym.

Gdyby wtedy byli pijani, kontrolny by to wyczuł i zrobiłaby się afera. W dokumentacji jednostki nie ma jednak śladu po czymś takim - podkreśla informator „Wyborczej”.

Według informacji przekazanych przez „Wyborczą” z zabezpieczonego przez śledczych monitoringu wynika, że policjant opuścił komendę o godzinie 6.17, po czym wsiadł do samochodu i ruszył do domu. Do śmiertelnego wypadku w miejscowości Jasieniec doszło o godzinie 6.52. Z komendy w Zawierciu jedzie się tam ponad pół godziny. Według „Wyborczej” policjant nie miał „okienka czasowego" na postój.

Z ustaleń śledztwa wynika, że kierującym tym samochodem, który brał udział w wypadku, był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Po uzyskaniu wyniku badań toksykologicznych Prokuratura w Myszkowie zleciła w Biurze Spraw Wewnętrznych Policji, czyli tzw. Policji w Policji wykonanie czynności w zakresie przestępstwa określonego w artykule 179. Kodeksu Karnego, chodzi o sprawdzenie czy przełożeni funkcjonariusza na komendzie dochowali wszystkich obowiązków w zakresie ustalenia, czy ten policjant opuszczając komendę nie był w stanie nietrzeźwo – dodaje prokurator Ozimek.

Według dziennikarzy „Wyborczej” w szatni drogówki znaleziono butelki po alkoholu. Po wypadku 28-latka policyjni kontrolerzy chcieli sprawdzić stan trzeźwości jego partnera z patrolu. Nie udało im się, bo policjant miał nie otworzyć im drzwi albo nie było go w domu.

Ze względu na to, że 28-letni mundurowy zginął prowadząc samochód będąc pod wpływem alkoholu, jego rodzina nie otrzyma odszkodowania. Przyjaciele policjanta rozpoczęli w Internecie zbiórkę pieniędzy dla jego rodziny.

Dlaczego tak mocno spadło zaufanie Polaków do policjantów?

Posłuchaj, co mówi ich były zwierzchnik!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE