Policjanci z Żor rozegrali turniej charytywny. "Gramy dla was - mężczyźni dla kobiet" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-11-26 12:26

Bohaterscy mężczyźni: policjanci, pracownicy socjalni, nauczyciele, strażacy, prokurator - czyli ci, którzy zawodowo podejmują działania na rzecz osób doświadczających przemocy, zmierzyli się w rozgrywkach sportowych, by dać wyraz sprzeciwu wobec krzywdzeniu kobiet. Spotkali się na hali sportowej w ramach żorskiej kampanii przeciwdziałania przemocy w rodzinie i akcji "Biała wstążka". Zobaczcie zdjęcia i wideo z tego wydarzenia.

Żorscy policjanci zagrali dla kobiet

W poniedziałek, 25 listopada na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Żorach odbyły się drużynowe rozgrywki pod hasłem "Gramy dla Was – mężczyźni dla kobiet". To inicjatywa, która od kilku lat ma na celu zjednoczenie sił w przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i okazanie solidarności z doświadczającymi jej ofiarami. Wszystko to w ramach Żorskiej Kampanii przeciwko przemocy w rodzinie.

Policjanci, strażacy, pracownicy socjalni, nauczyciele i urzędnicy podzielili się na dwa zespoły.

Drużynę "niebieskich" utworzyli miejscowi stróże prawa. Na czele w roli kapitana stanął mł.insp. Jacek Stelmach - I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Żorach. Drużynę "czerwonych" zasilili strażacy, pracownicy socjalni, nauczyciele, urzędnicy i prokurator. Zawodnicy zmierzyli się w kilku konkurencjach sprawnościowych, a także rozegrali mecz w "dwa ognie". Z widowni kibicowali im uczniowie, a także koleżanki i koledzy pracy oraz przedstawiciele miejskich instytucji.

Sportowe wydarzenie w żorskiej hali odbyło się 25 listopada, ponieważ to właśnie w tym dniu co roku rusza akcja "Biała Wstążka" organizowana w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Przemocą Wobec Kobiet.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE