Para dilerów zatrzymana!

Policjanci z Katowic zatrzymali w Krakowie włosko-ukraińską parę handlującą narkotykami

Policjanci z komendy miejskiej w Katowicach wspólnie z kryminalnymi z Krakowa zatrzymali parę obcokrajowców handlującą narkotykami. 36-letni Włoch i 26-letnia Ukrainka podejrzani są o posiadanie i wprowadzanie do obrotu prawie 8 kg narkotyków. Na wniosek śledczych, sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Grozi im 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców komendy miejskiej w Katowicach wspólnie z kryminalnymi z Komisariatu Policji IV w Krakowie pracowali nad sprawą dilerów narkotykowych, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców ze Śląska i Małopolski.

W wyniku policyjnych czynności, wytypowano parę obcokrajowców, którzy według posiadanych przez policję informacji, byli zamieszani w handel narkotykami.

Para dilerów zatrzymana w Krakowie

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, wspólnie z kryminalnymi z krakowskiej „czwórki” zatrzymali w rejonie bronowickich osiedli w Krakowie 36-letniego Włocha, powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców włoskiego klubu piłkarskiego Lazio, oprócz niego policjanci zatrzymali jego partnerkę - 26-letnią Ukrainkę.

Do zatrzymania doszło, gdy para wracała samochodem do swojego mieszkania. W dodatku mężczyzna kierował samochodem pomimo tego, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Dwa mieszkania w Krakowie wypełnione narkotykami

W trakcie przeszukania dwóch należących do pary mieszkań w rejonie Krakowa, policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie 100 woreczków wypełnionych brunatnym suszem, tabletkami oraz słoiki i pudełka wypełnione substancjami, które zostały przekazane do dalszych badań.

Zabezpieczono również telefony komórkowe, gotówkę w wysokości ponad 40 tys. zł i prawie 500 dolarów amerykańskich. W trakcie przeszukania znaleziono również kilka wag elektronicznych, a nawet maszynę do liczenia pieniędzy.

W trakcie przeszukania mieszkania w rejonie Krowodrzy, policjanci zabezpieczyli zbryloną substancję koloru ciemnobrunatnego oraz przedmiot przypominający rewolwer, który przekazany został do badań balistycznych.

Kolejne narkotyki w jednym z krakowskich garaży

Policjanci przeszukali również garaż na jednym z nowohuckich osiedli, wynajmowany przez zatrzymanego 36-latka. Tam także natrafili na słoiki, pudełka i woreczki foliowe wypełnione substancjami, które zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań.

36-letni Włoch i jego 26-letnia partnerka zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Policjanci, przy pomocy narkotesterów, zważyli i sprawdzili wszystkie zabezpieczone substancje. 

Jak się okazało, para dilerów posiadała prawie 8 kg narkotyków, w tym ponad 4 kg marihuany, prawie 1,5 kg haszyszu, blisko 0,5 kg mefedronu, przeszło 200 gramów kokainy, ponad 4 tys. tabletek extasy oraz MDPV.

Sprawę przejęli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy zebrali obszerny materiał dowodowy i przekazali go do Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Krowodrzy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec Włocha i Ukrainki tymczasowy areszt na  3 miesiące. Podejrzani odpowiedzą karnie za posiadanie znacznych ilości narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu, za co grozi im kara do 12 lat więzienia – informują policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE