Policjanci rozbili grupę przestępczą. W Rybniku zatrzymano na gorącym uczynku trzech Białorusinów

2023-01-24 15:59
Policjanci rozbili grupę przestępczą. W Rybniku zatrzymano na gorącym uczynku trzech Białorusinów
Autor: Policja Śląska

Udało się rozbić grupę przestępczą, która ma na swoim koncie wiele kradzieży z włamaniem. Szajka działała na terenie Polski, Czech, Słowacji oraz Austrii. Kryminalni zatrzymali mężczyzn na gorącym uczynku - w Rybniku - kiedy przewozili skradzione motocykle.

Policjanci rozbili grupę przestępczą w Rybniku

Współpraca policjantów z Wydziału Kryminalnego z KWP w Katowicach z funkcjonariuszami z Państwowego Biura Śledczego w Austrii oraz kryminalnych z Rybnika przyniosła oczekiwane efekty.

Udało się bowiem rozbić grupę przestępczą, która ma na swoim koncie wiele kradzieży z włamaniem. Szajka działała na terenie Polski, Czech, Słowacji, a także Austrii.

Kryminalni zatrzymali mężczyzn, trzech obywateli Białorusi, na gorącym uczynku, gdy przewozili - na terenie Rybnika - skradzione motocykle warte ok. 50 tys. euro. Trzy motocykle marki BMW i Ducati w połowie stycznia zostały skradzione w Austrii. 

- Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Rybniku, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Strona austriacka zainicjowała procedurę uproszczonego postępowania sądowego ENA, w ramach którego dojdzie do przekazania podejrzanych na teren Republiki Austrii - czytamy w komunikacie śląskiej policji. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE