Policjanci poszukują mężczyzny z nagrania. Miał zgwałcić 17-latkę w Zabrzu

i

Autor: slaska.policja.pl Policjanci poszukują mężczyzny z nagrania. Miał zgwałcić 17-latkę w Zabrzu

Policjanci poszukują mężczyzny z nagrania. Miał zgwałcić 17-latkę w Zabrzu

Zabrzańscy policjanci dążą do zatrzymania sprawcy zgwałcenia, do którego doszło 24 stycznia 2023 r. Chcąc ustalić dane sprawcy opisanego przestępstwa, mundurowi opublikowali jego wizerunek zarejestrowany kamerą monitoringu.

Jak informują policjanci, do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 stycznia 2023 roku. Sprawca poznał 17-latke na terenie Sosnowca. Używając podstępu, namówił ją na wspólną podróż do Zabrza, gdzie zgwałcił ją w pustostanie na terenie miasta.

Dodatkowo poszukiwany gwałciciel ukradł pokrzywdzonej jej telefon oraz zegarek. Prokurator prowadzący postępowanie podjął decyzję o opublikowaniu wizerunku sprawcy tego przestępstwa.

Wizerunek sprawcy został zarejestrowany w dniu zdarzenia przez kamery autobusu, którym sprawca oraz pokrzywdzona podróżowali razem z Katowic do Zabrza. W przypadku, gdyby ktokolwiek z Państwa po obejrzeniu załączonego materiału filmowego rozpoznał mężczyznę, prosimy o bezzwłoczny kontakt z zabrzańską Policją pod numerem telefony 47 8534 200 lub najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112 – informują policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE