Policja żegna zastrzelonego w Raciborzu funkcjonariusza. "Spoczywaj w pokoju Michał"

2021-05-04 21:39 A.F
Policja żegna zastrzelonego w Raciborzu funkcjonariusza. Spoczywaj w pokoju Michał
Autor: Materiały prasowe Śląskiej Policji Policja żegna zastrzelonego w Raciborzu funkcjonariusza. "Spoczywaj w pokoju Michał"

Aspirant Michał Kędzierski 4 maja z rana podczas przeprowadzania kontroli drogowej w Raciborzu został postrzelony przez kierowcę samochodu. Niestety, pomimo reanimacji, nie udało się uratować mężczyzny. Zginął na służbie. Sprawca został zatrzymany. Dla znajomych "Misiek", "Kędziorek" - zanim został policjantem, pracował w radiu i lokalnej telewizji jako reporter, prezenter. Był także didżejem.

Do tragicznego zdarzenia doszło 4 maja około godziny 8.00 rano w Raciborzu. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej, gdzie według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki Renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna przemieścił się samochodem i policjanci zatrzymali go na ulicy Chełmońskiego. Zatrzymany mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Miał na sobie ubranie, które miało przypominać policyjny uniform: sweter z napisem "Policja", spodnie podobnego kroju do noszonych przez policjantów. Został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany. Mężczyzna przewieziono do szpitala i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanta nie udało się uratować

Niestety, postrzelonego policjanta pomimo prowadzonej reanimacji, najpierw przez kolegę z patrolu, potem kolejnych policjantów, którzy pojawili się na miejscu, a następnie medyków nie udało się uratować. Zginął na służbie w wieku 43 lat.

Policja żegna Michała Kędzierskiego. Wcześniej był dziennikarzem, reporterem i prezenterem lokalnym

"Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi asp. Michała Kędzierskiego, który wypełniając do końca słowa roty ślubowania policyjnego, zginął na służbie zastrzelony przez bandytę w Raciborzu. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, całe środowisko policyjne pozostaje w głębokim żalu i smutku, a sercem jesteśmy z rodziną i najbliższymi. Cześć Jego pamięci!" – czytamy na stronie policji.

Jak czytamy na portalu naszraciborz.pl, przed służbą w policji Michał (wśród znajomych Kędzior, Kędziorek) przez wiele lat pracował w raciborskich mediach - Raciborskiej Telewizji Kablowej oraz - jeszcze w czasach, gdy redakcja znajdowała się w starej wieży ciśnień na Starowiejskiej - w radiu Vanessa. Prowadził imprezy plenerowe, świetnie sobie radził jako DJ. 

Pracę w policji zaczął od Komisariatu w Kuźni Raciborskiej. Miał również na koncie staż w zespole prasowym raciborskiej Komendy Powiatowej Policji. Potem pracował w wydziale kryminalnym, skąd przeszedł do prewencji.