Połączenie przepisów z savoir-vivrem rowerowym. Sosnowiec wydał specjalny informator "Zachowuj się na rowerze"

2020-09-21 13:55 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Informator dla rowerzystów
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Informator dla rowerzystów

Jak jeździć na rowerze kulturalnie i zgodnie z przepisami? Tego można się dowiedzieć z informatora wydanego przez Sosnowiec specjalnie dla użytkowników dwóch kółek. Publikacja zatytułowana "Zachowuj się na rowerze" już trafia w ręce rowerzystów.

Informator jest skierowany do wszystkich użytkowników dwóch kółek. Są to zebrane w jednym miejscu przepisy ruchu drogowego obowiązujące rowerzystów w Polsce. Do tego garść informacji, jak zachować się na rowerze.

- Nie każdy rowerzysta wie, jak zachowywać się gdy spotka się na swojej drodze innych użytkowników ruchu, często dochodzi do sytuacji konfliktowych. Dlatego warto mieć wiedzę jakie obowiązują przepisy, kto ma w danym momencie pierwszeństwo, ale też jak się zachować kulturalnie - powiedział nam Rafał Siciński.

W informatorze znalazły się również mapy dróg rowerowych oraz informacje na temat systemu Sosnowieckiego Roweru Miejskiego.

Na początek informator wydany został w nakładzie 3 tysięcy sztuk. Rozdawany będzie bezpłatnie rowerzystom podczas miejskich imprez.

Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.