Polacy coraz mniej boją się wirusa i coraz chętniej planują wakacyjne wyjazdy. Tak wynika z najnowszych badań

2020-06-17 8:00 NAU
Polacy coraz mniej boją się wirusa i coraz chętniej planują wakacyjne wyjazdy. Tak wynika z najnowszych badań
Autor: pixabay.com Już blisko połowa Polaków deklaruje, że wybierze się w tym roku na dłuższy wakacyjny wyjazd

Pandemia koronawirusa powoli ustępuje i choć być może nie widać tego w suchych liczbach publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, to jednak da się wyczuć, że wracamy do normalności. Dowodzą temu najnowsze badania przeprowadzone przez Pollster. Szczegóły na slask.eska.pl.

Wakacje 2020. Gdzie jechać? Polacy chętnie planują krajowe wyjazdy

Najtrudniejszy okres pandemii koronawirusa mamy już za sobą. Obostrzenia znikają, a granice państw na nowo zostają otwarte. Polacy coraz mniej boją się wirusa, a coraz częściej myślą o wakacjach i wypoczynku. Wiadomo, że tegoroczne wakacje będą inne niż te, które pamiętamy jeszcze chociażby z zeszłego roku, ale jak się okazuje nie wszyscy rezygnują z wypoczynku latem 2020 roku.

Według najnowszych badań Pollstera, aż 34 procent badanych deklaruje wyjazd na wakacje w tym roku (podczas poprzedniego pomiaru było to 23 procent), 44 proc. nie ma planów a 22 proc. jeszcze nie wie co zrobi. Dodajmy, że Polacy tegoroczne wakacje chcą raczej spędzić w kraju. Ponad 70 procent badanych zadeklarowało, że urlop spędzi w Polsce. Za granicę chce wyjechać zaledwie 6 procent, a 22 proc. jeszcze nie wie dokąd się uda. Większość zdecydowanych - aż 63 proc - wybiera się na samodzielnie zaplanowany wyjazd do hotelu, pensjonatu lub ośrodka wypoczynkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Osoby, które nie planują wakacyjnego wyjazdu zostały zapytane o powody braku planów i aż 40 proc. badanych odpowiedziało, że nie planuje wyjazdu z powodu pandemii koronawirusa (ze strachu przed nią lub braku możliwości wyjazdu do wybranego miejsca) jednak odsetek takich wskazań spadł (jako powód braku wakacyjnych planów na pandemię koronawirusa w poprzednim pomiarze wskazywało 53 proc. respondentów). Z wakacyjnych planów coraz częściej rezygnują seniorzy (60+) oraz mieszkańcy największych miast –powyżej 500 tys. mieszkańców.

Wakacje z dala od tłumów - śląskie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.