Pokazał policjantom kolekcjonerską kartę zamiast prawa jazdy. Grozi mu 5 lat więzienia

i

Autor: KMP Zabrze

Zabrze

Pokazał policjantom "kolekcjonerską kartę" zamiast prawa jazdy. Grozi mu 5 lat więzienia

W trakcie kontroli drogowej kierujący przedstawił policjantom z Zabrza fałszywe prawo jazdy. Mężczyzna posłużył się "kolekcjonerską" kartą, która imitowała autentyczny dokument. Teraz 40-latkowi grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Pokazał policjantom "kolekcjonerską kartę" zamiast prawa jazdy

W czwartek - 30 marca - na ul. Dubiela w Zabrzu mundurowi zatrzymali do kontroli 40-letniego kierowcę dostawczego Forda. Mężczyzna wylegitymował się prawem jazdy wydanym w Norwegii.

Policjanci szybko się zorientowali, że to podróbka. Zamiast prawdziwego dokumentu, kierowca posługiwał się kolekcjonerską kartą imitującą prawo jazdy. 40-latek odpowie teraz za przestępstwo posłużenia się nieautentycznym dokumentem. Grozi mu za to kara do pięciu lat więzienia.

- Niech ten przypadek będzie przestrogą dla wszystkich tych, którzy uważają, że można posługiwać się "kolekcjonerskimi" dokumentami. W internecie funkcjonuje wiele stron, na których można zamówić prawie każdy dokument, na przykład dowód osobisty czy prawo jazdy. Część z nich jest wykonana w sposób do złudzenia przypominający prawdziwe - przypominają mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE