Rafał Pięciorak zginął w Tatrach

i

Autor: Zdjęcie rodzinne

Pożegnanie

Pogrzeb Rafała, który zginął w Tatrach. Prośba mamy ściska w sercu

Turysta ze Strzelec Opolskich zaginął w Tatrach w rejonie Czerwonych Wierchów. Jego ciało odnaleziono po pięciu miesiącach. Pogrzeb Rafała Pięcioraka odbędzie się 18 maja. Mama Rafała zwróciła się do uczestników pogrzebu z niecodzienną prośbą. Chodzi o Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Tajemnicze zaginięcie w Tatrach Rafała Pięcioraka od wielu miesięcy było szeroko komentowane. Wiadomo było tylko tyle, że udał się na samotną wycieczkę w ukochane góry. Korzystając z dobrej pogody chciał pójść na Czerwone Wierchy i Giewont. Niestety w trakcie samotnej wędrówki 25 listopada musiało dojść do wypadku. 

Jak doszło do tragedii w Tatrach?

Ostatni kontakt to wysłane zdjęcie z Chudej Przełączki o godzinie 8.18. Od tamtego momentu telefon komórkowy jest poza zasięgiem - alarmowała znajoma Rafała Pięcioraka.

Turystom i policji tatrzańskiej dosyć szybko udało się namierzyć czerwoną mazdę, którą Rafał przyjechał w góry. Niestety poszukiwania samego zaginionego nie przyniosły rezultatu. Dopiero w kwietniu, gdy zaczął topić się śnieg, ratownicy TOPR odnaleźli ciało turysty.

18 maja wyruszy w swoją ostatnią wędrówkę, aby spocząć na cmentarzu obok swojego taty dając jednocześnie swojej mamie, dzielnej Pani Wandzie poczucie, że ma go już blisko siebie i że ta niewiedza i zamartwianie się tym gdzie jest jej ukochany i jedyny syn wreszcie się skończyły - informuje Nina Kulik. - Rafał żył tak jak chciał, chodził własnymi drogami, od kilku lat uciekał w góry, w swoje ukochane Tatry, które ostatecznie zabrały Rafała pogrążonej dziś w smutku mamie, rodzinie, przyjaciołom i znajomym na zawsze.

Kiedy pogrzeb Rafała Pięcioraka?

Pogrzeb tragicznie zmarłego Rafała Pięcioraka ze Strzelec Opolskich odbędzie się 18 maja na miejscowym cmentarzu parafialnym. Weźmie w nim udział rodzina, przyjaciele i znajomi. Msza rozpocznie się o godz. 12.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca, a następnie urna z prochami przeniesiona zostanie na cmentarz znajdujący się między ulicami Gogolińską i Strzelców Bytomskich.

Prośba mamy Rafała Pięcioraka

Mama Rafała Pięcioraka zwróciła się z nietypową prośbą do wszystkich uczestników pogrzebu. Prosi, aby nie przynosili kwiatów, a pieniądze, które przeznaczyliby na wiązanki pogrzebowe, wrzucili do puszki, którą będą mieli ze sobą przyjaciele Rafała w czasie mszy świętej oraz na cmentarzu.

Wszystkie zebrane do puszki pieniądze zostaną przekazane bezpośrednio dla TOPR – Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z siedzibą w Zakopanem.

Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w pogrzebie, mogą wpłacić datek na TOPR bezpośrednio na konto bankowe:Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe :

ING BANK ŚLĄSKI

NR: 58 1050 1722 1000 0023 0273 1175

Tytułem: darowizna od bliskich Rafała Pięcioraka

QUIZ wiedzy o Tatrach. Jak dobrze znasz polskie góry?

Pytanie 1 z 14
Które schronisko po polskiej stronie Tatr jest położone najwyżej?
Źródło: Pogrzeb Rafała, który zginął w Tatrach. Prośba mamy ściska w sercu