Zalana droga pod wiaduktem S86 w Katowicach obok Ikei

i

Autor: Spotted: Sosnowiec

Załamanie pogody w Śląskiem

Pogodowy armageddon na Śląsku. Zalane ulice, kierowcy muszą uważać

W ciągu 10 godzin straż pożarna w woj. śląskim odnotowała 127 interwencji związanych z lokalnymi podtopieniami. Na ulicach powstają rozlewiska, część dróg jest nieprzejezdna. W Katowicach doszło do zalania jezdni pod wiaduktem S86 na wysokości sklepu Ikea.

W piątek 9 czerwca nad Śląskiem przetaczają się gwałtowne burze i ulewy. Synoptycy przewidują intensywne opady deszczu do 20-30 mm (punktowo osiągające nawet 40-50 mm). Taka duża ilość deszczu w krótkim czasie może spowodować lokalne podtopienia. Dlatego IMGW wystosował ostrzeżenie przed miejscowymi zalaniami.

Do jednego z takich zalań doszło w Katowicach pod wiaduktem drogi S86 obok Ikei. Fragment drogi został całkowicie zalany. Aby przejechać drogą, kierowcy korzystają z chodników. Taka sytuacja jest szczególnie niebezpieczna dla pieszych. Na miejscu pracują już zastępy straży pożarnej, które starają się odpompować wodę. Kapitan Rafał Gruszka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach przekazał nam, że do straży ciągle napływają zgłoszenia dotyczące podtopień.

d godz. 9:00 do godz. 19:00 na terenie woj. śląskiego interweniowano 127 razy w związku z opadami. Najwięcej interwencji odnotowano na terenie powiatów: tarnogórskiego - 15, mikołowskiego - 10, raciborskiego - 10, oraz m. Sosnowiec - 10.  

Pogodowy Armagedon na Śląsku. Utrudnienia dla kierowców w Zabrzu i Tychach

W Zabrzu gwałtowne burze i silny wiatr doprowadziły do zerwania drutów elektrycznych przy ul. Kossaka. Intensywne opady deszczu sprawiły, że DTŚ na wysokości Hali Pogoń została zalana. Aktualnie straż pożarna pracuje nad usunięciem skutków żywiołu. Z kolei w Tychach na ul. Oświęcimskiej na wysokości marketu Dino powstało rozlewisko.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE