Pobiegną z latarkami. W sobotę w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Bieg Świetlików

2021-06-16 14:09 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Bieg Świetlików Dąbrowa Górnicza w 2020 roku
Autor: Stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa Bieg Świetlików Dąbrowa Górnicza w 2020 roku

Po raz dziewiąty miłośnicy nocnego biegania spotkają się w Dąbrowie Górniczej. 19 czerwca odbędzie się tam Bieg Świetlików.

Trasa biegu ma około 6 kilometrów i wiedzie wokół Pogorii III w Dąbrowie Górniczej. W imprezie udział weźmie około 300 osób.

- Niesamowita atmosfera tego, że jest to noc. Wszyscy biegniemy z czołówkami. Inny klimat totalnie takiego biegania niż w dzień. No i nie będzie też już tyle ludzi w okolicach Pogorii, więc łatwiej się będzie poruszać. Przygotowane są limity na ukończenie danej konkurencji żeby osoba i ze słabszą kondycją byała w stanie przebiec ten bieg - powiedział nam Piotr Seremet ze Stowarzyszenia Aktywna Dąbrowa.

Start biegu zaplanowano na godzinę 21:30, klika minut później na trasę wyruszą zawodnicy Nordic Walking.

Prowadzona będzie klasyfikacja biegu: generalna mężczyzn, generalna kobiet, w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn w biegu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE